Uroda.com / Wydarzenia / Zioła szwedzkie - lek "na całe zło"

Wydarzenia

Jesteś ekspertem? Dodaj artykuł

Zioła szwedzkie - lek "na całe zło"

2013-02-20


Ta mieszanka ziół znana jest ze swoich niezwykłych właściwości leczniczych. Można, więc bez problemu nazwać ja remedium na wszystko.

Wioleta Derkowska

Autor:

Wioleta Derkowska

Źródło: uroda.com


Z takiej mieszanki ziół przygotowuje się nalewkę. Można ją zarówno pic, jak i wcierać w ciało.
Niestety o ile zapach jest dość przyjemny, o tyle smak – niekoniecznie. Nalewka jest ostra (przygotowuje się ja na alkoholu), ponadto gorzkawa, dzięki zastosowaniu piołuna. Żadne lekarstwa nie są smaczne, tak jest i w tym przypadku. Najważniejsze, że jest skuteczne.

W skład wspomnianej mieszanki wchodzą:
•    piołun - 10g
•    korzeń arcydzięgla - 10g
•    manna - 10g
•    teriak - 10g
•    korzeń kurkumy - 10g
•    senes - 10g
•    korzeń rabarbaru - 10g
•    mirra - 5g
•    kamfora - 10g
•    szafran - 0,2g

Jak przygotować nalewkę?
Mieszankę ziołową należy zalać 1, 5 litra 38-40% alkoholu. Następnie odstawić w ciepłe miejsce na 14 dni. Codziennie należy wstrząsać mieszankę, a po upływie tego czasu odcedzić i przelać do ciemnych buteleczek. Tak przygotowaną i zamkniętą miksturę można przechowywać nawet przez kilka lat.

Z ziół szwedzkich można robić także okłady.
Jednak miejsce, na które będzie położony okład, należy posmarować tłusta maścią. Nalewką zwilżamy gazę i przykładamy do chorego miejsca. Taki okład należy trzymać, co najmniej 2 godziny.
Jakie właściwości mają zioła szwedzkie? Mówi się, że co jest do wszystkiego, jest do niczego. Niestety, nie ma jednego leku na wszystkie dolegliwości.

Taka nalewka jednak powinna pomóc w przypadku:
bólów, zawrotów głowy, omdleń, gorączki, dreszczy, bezsenności, bóli reumatycznych, zmętnienia, zaczerwienienia, stanów zapalnych oczu, osłabienie wzroku, jaskry. Ta mieszanka pomoże także na krostki, wysypki, strupy, bolący ząb, zapalenie gardła, dolegliwości żołądkowe, jelitowe, wzdęcia, obrzęki, bóle miesiączkowe, zaburzenia miesiączkowania, brak krwawienia, nadmierne krwawienie. To także dobry lek na tasiemca, żółtaczkę, gruźlicę, ślady po ospie, różyczce, blizny, rany cięte, kłute, ugryzienia i ukąszenia. Zioła te powinny pomóc także na odciski, guzy, plamy, poparzenia, odmrożenia, a nawet… kaca. Leczy także hemoroidy, bóle nerek, melancholię, depresję, pobudzają apetyt, usprawniają trawienia. Wspomagają także leczenie nowotworów.

Codziennie powinniśmy spożywać jedną łyżkę stołową nalewki.
W przypadku jakichkolwiek niedomagań wskazane są nawet 3 łyżki preparatu. Ziół szwedzkich nie wolno jednak stosować w przypadku niedrożności jelit, niewydolności nerek, marskości wątroby, ciąży i karmienia piersią.

Zioła szwedzkie są lekiem, który pomoże na wiele dolegliwości.
Pamiętajmy jednak, że nie każdy może je stosować, mimo że jest to naturalny lek. Nalewka przyrządzana jest na alkoholu, dlatego też nie powinny jej spożywać kobiety w ciąży lub karmiące piersią czy też małe dzieci. Zioła mogą pomoc przy wielu dolegliwościach, jednak przy poważniejszych schorzeniach potrzebna będzie interwencja lekarza.


Ocena: 0

Komentarze (4)

 

 • 2017-06-22 10:50:24
  MichaelPhinc
  wh0cd266102 [url=http://citalopramhbr20mg.us.com/]Generic Citalopram HBR[/url]
  IP: 46.161.9.25
 • 2013-03-29 18:15:54
  oxxPWJWVxnVMhCbDf
  Po prostu chciałem, aby ‚fannn’ podał jakieś argetunmy. Nie można od tak sobie powiedzieć, że ten i ten język nie jest do programowania, bo ja tak mf3wię, i kropka bez podania argumentf3w. Rzecz jasna wiem, że np.w C/C++/Pascalu można pisać gry, lecz wystarczy porf3wnać możliwości tych językf3w z Javą, aby dojść do wniosku, iż w Javie algorytmy pisze się łatwiej; dostarcza ona masy ciekawych rozwiązań, przez co kod jest bardziej zrozumiały i krf3tszy. Poza tym znajdź mi człowieka, ktf3remu chciałoby się przepisać Javę na C++; Mojang na pewno także nie chciałby uczyć się nowego języka programowania po to, aby gracze starych komputerf3w mieli lepiej. Jak już gdzieś napisałem: to tak, jakbyś twf3rcom Crysisa kazał przepisać go na assemblera po to, abyś mf3gł uruchomić go na swoim komputerze sprzed 7 lat. Bezsensu. Należy iść z czasem i przystosować się do tego, że powstają nowe gry na coraz to nowsze komputery. Tak było, jest i będzie. BTW: ciągle czekam na argetunmy, dlaczego to niby Java nie jest do pisania gier.
  IP: 119.254.84.90
 • 2013-02-23 14:23:51
  Zgadzam się,babcie wiedzą co mówią.
  IP: 87.207.51.59
 • 2013-02-20 18:00:36
  No cóż nasze babcie są nieomylne, jeżeli mówią, że może i kosmetyki nas upiększają ale to natura nas upiększa i leczy zarazem;D
  IP: 78.88.221.254
do góry strony