Uroda.com / Wydarzenia / Zimowa strategia dla skóry

Wydarzenia

Jesteś ekspertem? Dodaj artykuł

Zimowa strategia dla skóry

2014-02-26


Chłód i mróz to czas próby dla naszej skóry i włosów. Wyjdziemy z niej zwycięsko, gdy lekkie kosmetyki nawilżające zastąpimy intensywnie odżywiającymi i natłuszczającymi.

Wioleta Derkowska

Autor:

Wioleta Derkowska


Zima w naszym klimacie jest kapryśna. Od ciepłych dni z temperaturą powyżej zera przeskakuje do niemal arktycznych chłodów. Wraz z aurą zmieniają się potrzeby skóry. Dlatego ważne jest odpowiednie dobranie pielęgnacji do warunków.

Na pomoc przesuszonej skórze

Intensywne nawilżanie jest niezbędne, gdy termometr jest na plusie. Zimą cera odwadnia się dwa razy szybciej niż latem. By zapobiec przesuszeniu, trzeba ją nawilżać. Lekkie emulsje nie sprawdzą się o tej porze roku, bo nie chronią naskórka przed utratą wilgoci. Najlepiej wymienić je na kremy nawilżające o gęstszej konsystencji, z dodatkiem lipidów. Utworzą one na skórze uszczelniającą warstwę. Kremy powinny zawierać też witaminy wzmacniające cerę. Przed wyjściem warto zabezpieczyć twarz podkładem, a usta balsamem. Gdy temperatura jest poniżej zera, należy zastosować specjalny krem. Najlepsze są typu cold cream, czyli kremy na zimno. Mają one recepturę dostosowaną do warunków ekstremalnych. Nie zawierają składników przeciwzmarszczkowych, lecz solidną dawkę substancji zabezpieczających ochronną barierę naskórka.

Ratunek dla włosów pod czapką

Końcówki pasm wystające spod czapki SA narażone na zimne powietrze, które je wysusza. Dużo wilgoci też tracą pod wpływem centralnego ogrzewania. Jednocześnie tuż przy skórze włosy przetłuszczają się szybciej niż latem. Aby zachować ich piękno, postaw na nawilżające szampony i regenerujące odżywki. Suchym końcom pomogą też olejki: różany, lniany czy arganowy. Pod czapką bardzo często włosy się elektryzują i fryzura traci kształt. Zapobiegniesz temu, gdy do jej wykończenia użyjesz specjalnego fluidu. Powinien zawierać proteiny jedwabiu oraz silikony, które zdyscyplinują kosmyki i sprawią, że nie będą się one puszyły.


Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony