Uroda.com / Wydarzenia / XV jubileuszowy Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych

Wydarzenia

Jesteś ekspertem? Dodaj artykuł

XV jubileuszowy Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych

2014-03-27


W dniach 7 – 9 marca 2014r., w warszawskim hotelu Marriott odbył się XV jubileuszowy Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, w którym wzięła udział rekordowa liczba uczestników.

Autor: ao

Źródło: informacja prasowaW ciągu 3 dni wykładów poruszono wiele bardzo ciekawych i nowych zagadnień z zakresu medycyny estetycznej. Kongres daje możliwość pewnego podsumowania technologii, technik i zabiegów, które pojawiły się w ciągu ostatnich kilku lat. Lekarze mogą dowiedzieć się czy procedury te dają dobre efekty i jakie jest ryzyko skutków ubocznych. Wiedza ta jest bardzo cenna, a uczestnicy Kongresu mogą wykorzystywać ją w swojej praktyce z korzyścią dla pacjentów.
   
Na kongresie można było wysłuchać największych specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej na świecie. Bardzo dobrze przyjęty został m.in. wykład o zastosowaniu kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej w trudnych okolicach, który wygłosił dr Wolfgang Philipp-Dormston z Niemiec. Na uwagę zasługuje również prelekcja wybitnego specjalisty z Holandii – dr Danny Vleggaar mówił o trójwymiarowym modelowaniu twarzy. Z pewnością nie można też pominąć takich nazwisk jak dr Pierre Andre, dr Philippe Deprez czy dr Eckart Haneke. Wszystkie wykłady spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony lekarzy, którzy byli bardzo zadowoleni z uczestnictwa w tegorocznym kongresie.


    Na zdjęciu (od lewej): Dominika Jaśkowiak, LuxPR, dr hab. n. med. Elżbieta Kowalska-Olędzka, SLDE, dr Kinga Nicer, wiceprezes SLDE, dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes SLDE, dr n.med. Ewa Kaniowska, wiceprezes SLDE, dr n. med. Monika Słowińska


Zainteresowanie budziły również bardzo ciekawe i przemyślane stoiska wystawców, na których można było zapoznać się z nowinkami pojawiającymi się w medycynie estetycznej oraz porozmawiać z przedstawicielami firm z tej branży.


Na zdjęciu (od lewej): dr Kinga Nicer, wiceprezes SLDE, Marcin Prokop, Laura Łącz, dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes SLDE,
dr n.med. Ewa Kaniowska, wiceprezes SLDE, Agata Kępa, Hilo Pharma, dr Andrzej Kępa, Hilo Pharma
, Dominika Jaśkowiak, LuxPR

8 marca odbyła się uroczysta gala, na której wręczono statuetki Pereł Dermatologii Estetycznej 2013. W konkursie, organizowanym przez SLDE nagradzane są produkty i urządzenia, które zdobyły największe zaufanie lekarzy i sprawdzają się w codziennej praktyce lekarskiej. Podczas wielkiej gali przedstawiciele nagrodzonych firm odebrali Perły Dermatologii Estetycznej i wspólnie z pozostałymi gośćmi mogli świętować swój sukces oraz jubileusz kongresu.  Galę prowadzili wspólnie Marcin Prokop i dr Barbara Walkiewicz - Cyrańska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Gala zgromadziła ponad 500 osób, w tym lekarzy, przedstawicieli firm i gwiazd.

Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony