Uroda.com / Wydarzenia / Urodowe grzeszki - czego się wystrzegać?

Wydarzenia

Jesteś ekspertem? Dodaj artykuł

Urodowe grzeszki - czego się wystrzegać?

2014-06-12


Która z nas ich nie popełnia? Czas jednak zrobić rachunek sumienia i sprawdzić, czy aby nie grzeszymy zbyt często. Złe przyzwyczajenia mogą stać się, bowiem, zgubnym nawykiem.

Wioleta Derkowska

Autor:

Wioleta Derkowska

Źródło: Uroda.com1. Kładziesz się spać z mokrymi włosami

Jeśli tak, rano zapewne mas zna głowie „siano”. Wbrew temu, co myślisz, to nie tylko problem natury estetycznej, ale także pielęgnacyjnej. Mokre pasma, z powodu rozchylonych łusek włosa, są o wiele bardziej podatne na uszkodzenia niż suche. Kiedy włosy ocierają się o poduszkę, niszczą się, kruszą, tracą naturalną wilgoć. Dlatego, jeśli nie masz czasu czekać aż włosy wyschną, korzystaj z suszarki. Nawet ona jest lepsza niż ryzykowanie spotkania mokrych pasm z poduszką.

2. Używasz kosmetyków, które są przeterminowane

Kosmetyki, podobnie jak żywność, psują się. Podlegają niekorzystnym działaniom czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, słońce, niska lub wysoka temperatura, powietrze. Kremy czy kosmetyki do makijażu jełczeją, rozwarstwiają się, brzydko pachną. Stają się doskonała pożywką dla bakterii i grzybów. A stąd już prosta droga do reakcji alergicznych skóry.

3. Stosujesz krem niewłaściwy dla twojego wieku i rodzaju cery

To, wbrew pozorom, zdarza nam się bardzo często. Prawidłowe rozpoznanie potrzeb skóry jest podstawą właściwej pielęgnacji. Inaczej trudno dobrać właściwie kosmetyki, a to w konsekwencji powoduje problemy z cerą: przesuszenie, zanieczyszczenie, podrażnienie. Innym grzechem jest sięganie po kremy nieodpowiednie do wieku. Lekkie, nawilżające nie sprawdzą się przy skórze dojrzałej, podobnie jak silnie działające, odmładzające kosmetyki nie są odpowiednie dla skóry młodej. Będą zbyt agresywne i mogą ją podrażnić.

4. Nie czyścisz pędzli oraz gąbek malowania

Nie jesteś w tym odosobniona. Są osoby, które nie robią tego nigdy! A tymczasem w brudnych przyborach do make-upu gromadzą się bakterie i zanieczyszczenia. Używając takich przyborów przenosisz wszystko na skórę. Stąd zapchane pory i krostki. Poza tym, pędzel z nagromadzonym pudrem nie nałoży odpowiednio produktu na skórę.

5. Pożyczasz przybory i kosmetyki do makijażu

Przyjaciółki wszystkim się dzielą? Na pewno nie akcesoriami do makijażu! Gąbeczki, aplikatory, pędzle, szminki – tych rzeczy nie pożyczaj, bo łatwo przenieść zanieczyszczenia z jednej skóry na drugą. Z rozwagą korzystaj też z próbek kosmetyków kolorowych w sklepie. To prosta droga, by nabawić się opryszczki lub krostek. Jedynym produktem, którym możesz wymienić się z przyjaciółka jest podkład. Pod warunkiem, że wyciśniesz go z tubki na czysta gąbeczkę lub pędzel.

6. Używasz zbyt ciemnego fluidu

Chcesz wyglądać jak po słonecznych wakacjach? Tymczasem, sięgając po zbyt ciemny podkład, osiągasz jedynie to, że dodajesz sobie lat, a twoja skóra wygląda na zmęczoną. Wybieraj fluid w odcieniu cery lub jedynie o ton ciemniejszy, a efekt opalenizny uzyskuj samoopalaczem albo bronzerem.

7. Regulujesz brwi wieczorem

Zwykle po kąpieli, gdy skóra jest rozpulchniona. Wizażyści jednak stanowczo to odradzają. Jesteś wtedy zmęczona, twarz jest lekko spuchnięta, a sztuczne światło w łazience nie ułatwia sprawy. Łatwo więc popełnić błąd i wyskubać zbyt cienką, nieestetyczną kreskę.

Ocena: 0

Komentarze (6)

 

 • 2017-07-14 01:42:12
  WQYuNiPsQ
  It was dark when I woke. This is a ray of sunihsne.
  IP: 5.188.211.170
 • 2016-04-15 13:25:16
  Ilona
  Nie cierpię kosmetyków które mnie zapychają...Dlatego teraz kupuję tylko kosmetyki od Earthnicity Minerals, które mają krótki skład i wyglądaja bardzooo naturalnie :D Do tego są mega trwałe i wydajne :D
  IP: 37.152.18.3
 • 2015-10-26 00:49:31
  Sara
  używam płynu micelarnego floslek, jest fantastyczny
  IP: 89.75.185.180
 • 2014-12-17 14:57:25
  EFDughEeY0
  pisze:Dlaczego ja?Bo jestem blregoką kulinarną i takiego nie posiadam, ilekroć prf3buję wygrać, to zawsze jest ktoś kto ułoży wierszyk czy napisze piosenkę, a ja zwyczajnie- nie mam blendera dlatego bym taki chciała Co bym zrobiła z nim? Pozbyła się grudek z kremf3w i sosf3w, np. z lemon curdu Ktf3ry zaaawsze, powtarzam zawsze, robi mi grudki:
  IP: 201.242.83.150
 • 2014-12-15 22:05:36
  USKPCSWu
  Edyta pisze:Święta, święta się zbliżają, więc gotować by się zdało i mokiswać i szatkować pyszne dania przygotować. Lecz to nie jest taka prosta sprawa bo blendera nigdy nie miałam. Więc Cię proszę Pani kochana, abym to ja blender wygrała. Żebym pyszne potrawy na święta, okazję ugotować miała. A przyprawy się nie zmarnują i pysznym daniom smaku dodadzą.
  IP: 62.210.78.179
 • 2014-10-23 23:58:25
  jula
  Staram sie nie popelniac tych grzeszkow, robie sobie delikatny makijaz, bo nie lubię ostrego. Odkryłam niedawno fajny tusz do rzes z olejkiem arganowym, wonderfull sie nazywa i delikatnie codziennie sie maluje i dzieki temu moje spojrzenie jest super :)
  IP: 37.130.37.113
do góry strony