Uroda.com / Wydarzenia / Strefa Bezglutenowa na V Targach FOOD-to-GO w Gdańsku!

Wydarzenia

Jesteś ekspertem? Dodaj artykuł

Strefa Bezglutenowa na V Targach FOOD-to-GO w Gdańsku!

2015-01-26


Kolejna edycja targów FOOD-to-GO (4-5 lutego 2015r. AmberExpo, Gdańsk) zbliża się wielkimi krokami. Jest to najważniejsze wydarzenie w branży gastronomicznej na Pomorzu, które wzbudza z roku na rok coraz większe zainteresowanie wśród wystawców, zwiedzających i mediów.

Autor: Katarzyna Gościańska

Źródło: informacja prasowaPatronat merytoryczny nad wydarzeniem objęło Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firma GLUTENEX Sp. z o.o.
Wiemy, jak dużym problemem jest brak odpowiedniej ilości punktów gastronomicznych serwujących menu bez glutenu w Polsce, dlatego staramy się zachęcić restauratorów do wprowadzenia do karty dań również tych potraw, które spożywać mogą osoby uczulone na celiakię - mówi Anna Przyborowska, Specjalista ds. Organizacji Targów

Integralną częścią targów FOOD-to-GO są seminaria learnShops. Już 4 lutego zapraszamy na blok tematyczny poświęcony problemom związanym z uczuleniem na gluten.

 photo IMG_2654_zpstah9tmxn.jpg

W programie - prezentacje, warsztaty i porady:

10.30-11.00 Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej poprowadzi prezentację na temat "Bezglutenowo w restauracji, czyli jak przygotować restaurację do wprowadzenia produktów bezglutenowych do menu" oraz udzieli porad zainteresowanym osobom. 

11:00 – 11:30
Piekarnia Cukiernia Jarzębińscy przedstawi case study na temat "Jak wprowadzić produkty bezglutenowe do oferty?"

11.30-12.30
Jola Słoma i Mirek Trymbulak z Atelier Smaku poprowadzą pokaz kuchni bezglutenowej i wegańskiej. Wszystkie prezentowane potrawy będzie można posmakować w Food Tracku Atelier Smaku przez dwa dni trwania targów.

12.30-13.30
Tomasz Deker - Mistrz Cukiernictwa, w pokazie "Słodkie inspiracje Tomasza Dekera"  zaprezentuje jak można przygotować bezglutenowe wypieki

13:30-14:00
Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Glutenex Sp. z o.o., w ramach prezentacji
"Bezglutenowo nie znaczy niesmacznie" podpowie, jak w szybki sposób przygotować dania bezglutenowe. Nie zabraknie również degustacji produktów firmy.


Zachęcamy do rejestracji ON-LINE
która pozwala na bezpłatny udział w targach i spotkaniach z gośćmi specjalnymi.

Zarejestruj się!


Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony