Uroda.com / Wydarzenia / Premiera Kalendarza YES 2017 – Siła Kobiecej Duszy

Wydarzenia

Jesteś ekspertem? Dodaj artykuł

Premiera Kalendarza YES 2017 – Siła Kobiecej Duszy

2016-12-01


Tytuł Kalendarza YES 2017 sugeruje, że mamy do czynienia z mocą przekraczającą granice realnego świata. Na zdjęciach główne role grają przyroda i duchowa, kobieca siła. To one, obok modelki Oli Kędrzyńskiej i biżuterii YES, były inspiracją dla duetu The Kissinger Twins.

Autor: Uroda.com

Źródło: informacja prasowaKatarzyna Kifert i Dawid Marcinkowski to mieszkający w Singapurze reżyserzy, fotograficy i artyści multimedialni. W 2013 roku otrzymali prestiżową Webby Awards, nagrodę nazywaną internetowym Oscarem. The Kissinger Twins pracowali także dla „Harper's Bazaar", „Marie Claire” i Chanel. 

Twórcy Kalendarza YES 2017 zafascynowani są ludową mitologią i naturą. Ich fotografie pełne są symboli i nawiązań do sztuki. Sfotografowane krajobrazy pasują do tych, które znamy chociażby ze słowiańskich legend i literatury. 

Zdjęcia powstawały wśród strumieni i jezior Warmii. Wodzie od zawsze przypisuje się magiczne znaczenia. W Chinach woda utożsamiana była np. z kobieca prasiłą. Woda i kobieca moc były także punktem wyjścia dla The Kissinger Twins i projektantów YES. Blask złotej biżuterii porównać można do słońca odbijającego się w tafli jeziora. Designerzy, niczym współcześni alchemicy, uwięzili w kruszcu promienie słoneczne. Lśniące, magiczne, chłodne perły przypominają z kolei odbijający się w wodzie księżyc. Diamenty są jak gwiazdozbiory migoczące na powierzchni fal. 

Wyłaniająca się z wody Ola Kędrzyńska nie jest jedynie tłem dla biżuterii. Biżuteria podkreśla jej piękno, osobowość i nowoczesny erotyzm, a bijąca z niej kobieca siła stała się inspiracją dla stworzenia zdjęć. 

Na fotografii okładkowej Ola pozuje/występuje na tle świerków. Ciepła, głęboka, piękna i magiczna zieleń skontrastowana została z biżuterią Metropolitan. Nazwa linii odsyła nas do migoczących świateł wielkich miast. Uwagę przyciąga także zdjęcie wykonane na tle połyskującej skały. Modelka nosi na nim biżuterię z kolekcji Studio Y. Jej formy przypominają płatki kwiatów, listki i skrzydła owadów.

Z symboliką wody i z tajemniczą siłą przyrody wiąże się też zdjęcie ślubne. Miłość, jak wszytko, powstała przecież z wody. Z morskiej piany narodziła się Afrodyta, patronka miłości, sił twórczych i piękna. 

Karty Kalendarza, którego pierwsza odsłona powstała w 2010 roku, to żywa historia polskiej fotografii. U nas nic nie dzieje się przypadkiem. Kolekcje YES tworzą nasi Projektanci lub inni zaproszeni do współpracy twórcy. Chcemy, żeby historię naszej biżuterii również opowiadali wybitni artyści, w tym przypadku fotografii i filmu. Sama forma, choć zawsze zwieńczona tradycyjnie drukowanym Kalendarzem, co roku ewoluuje. Tym razem, dzięki współpracy z Kasią i Dawidem, poszerzyliśmy Świat YES o imersyjną technologię wirtualnej rzeczywistości, która redefiniuje doświadczenie marki i pozwala odbiorcy dosłownie znaleźć się w lesie sam na sam z Olą, naszą Muzą. - mówi Mateusz Madelski, wiceprezes YES. Fotografie ze wszystkich dotychczasowych Kalendarzy można obejrzeć na YES.pl oraz w Concept Store YES w Warszawie. W tym wyjątkowym i otwartym niedawno miejscu, miłośnicy fotografii kolekcjonerskiej mogą zamówić wybrane zdjęcie w limitowanej edycji, sygnowane podpisem autora.

Partnerem technologicznym Premiery Kalendarza YES jest HTC Vive.

TEAM:
Fotografie i reżyseria: Katarzyna Kifert (The Kissinger Twins)
Kreacja i reżyseria: Dawid Marcinkowski (The Kissinger Twins)
Modelka: Ola Kędrzyńska
Operator: Kuba Kossak
Stylizacja: Andrzej Sobolewski
Makijaż: Magda Atkins
Fryzury: Michał Bielecki
Backstage foto: Wojtek Pawłowski
Koordynacja projektu: Monika Klejewska & Mateusz Madelski
Projekty biżuterii: Kasia Bukowska-Brencz & Magda DąbrowskaGaleria

Ocena: 0

Komentarze (6)

 

 • 2020-06-12 03:28:12
  Olga
  Website mengenai game online ceme - https://ceme33.com.
  IP: 67.212.89.138
 • 2017-07-14 02:48:19
  Crlvvwcl
  The answer greatly varies by state, most states allow you to put the rent money in an escrow account if the situation is far enough along. Just because a property is facing foreelosurc, this does not mean you can stop paying rent, they could still pay it off after-all. The only time you can stop paying rent, this is when the property leaves the original owners hands, even then it’s tricky and depends on the language of your leasing agreement.
  IP: 46.161.14.99
 • 2017-07-14 01:51:55
  SNwgDOVQUn
  You really found a way to make this whole prscoes easier.
  IP: 5.188.211.170
 • 2017-07-14 01:20:51
  f8LoFVhgd2
  That insight solves the prlmoeb. Thanks!
  IP: 5.188.211.170
 • 2017-07-13 03:20:33
  UrNsfXeCX
  This piece was cogent, wetlw-ritlen, and pithy.
  IP: 5.188.211.170
 • 2017-02-17 10:35:11
  Świetna modelka i dobre zdjęcie!
  IP: 5.133.253.29
do góry strony