Uroda.com / Wydarzenia / Premiera Kalendarza YES 2017 – Siła Kobiecej Duszy

Wydarzenia

Jesteś ekspertem? Dodaj artykuł

Premiera Kalendarza YES 2017 – Siła Kobiecej Duszy

2016-12-01


Tytuł Kalendarza YES 2017 sugeruje, że mamy do czynienia z mocą przekraczającą granice realnego świata. Na zdjęciach główne role grają przyroda i duchowa, kobieca siła. To one, obok modelki Oli Kędrzyńskiej i biżuterii YES, były inspiracją dla duetu The Kissinger Twins.

Autor: Uroda.com

Źródło: informacja prasowaKatarzyna Kifert i Dawid Marcinkowski to mieszkający w Singapurze reżyserzy, fotograficy i artyści multimedialni. W 2013 roku otrzymali prestiżową Webby Awards, nagrodę nazywaną internetowym Oscarem. The Kissinger Twins pracowali także dla „Harper's Bazaar", „Marie Claire” i Chanel. 

Twórcy Kalendarza YES 2017 zafascynowani są ludową mitologią i naturą. Ich fotografie pełne są symboli i nawiązań do sztuki. Sfotografowane krajobrazy pasują do tych, które znamy chociażby ze słowiańskich legend i literatury. 

Zdjęcia powstawały wśród strumieni i jezior Warmii. Wodzie od zawsze przypisuje się magiczne znaczenia. W Chinach woda utożsamiana była np. z kobieca prasiłą. Woda i kobieca moc były także punktem wyjścia dla The Kissinger Twins i projektantów YES. Blask złotej biżuterii porównać można do słońca odbijającego się w tafli jeziora. Designerzy, niczym współcześni alchemicy, uwięzili w kruszcu promienie słoneczne. Lśniące, magiczne, chłodne perły przypominają z kolei odbijający się w wodzie księżyc. Diamenty są jak gwiazdozbiory migoczące na powierzchni fal. 

Wyłaniająca się z wody Ola Kędrzyńska nie jest jedynie tłem dla biżuterii. Biżuteria podkreśla jej piękno, osobowość i nowoczesny erotyzm, a bijąca z niej kobieca siła stała się inspiracją dla stworzenia zdjęć. 

Na fotografii okładkowej Ola pozuje/występuje na tle świerków. Ciepła, głęboka, piękna i magiczna zieleń skontrastowana została z biżuterią Metropolitan. Nazwa linii odsyła nas do migoczących świateł wielkich miast. Uwagę przyciąga także zdjęcie wykonane na tle połyskującej skały. Modelka nosi na nim biżuterię z kolekcji Studio Y. Jej formy przypominają płatki kwiatów, listki i skrzydła owadów.

Z symboliką wody i z tajemniczą siłą przyrody wiąże się też zdjęcie ślubne. Miłość, jak wszytko, powstała przecież z wody. Z morskiej piany narodziła się Afrodyta, patronka miłości, sił twórczych i piękna. 

Karty Kalendarza, którego pierwsza odsłona powstała w 2010 roku, to żywa historia polskiej fotografii. U nas nic nie dzieje się przypadkiem. Kolekcje YES tworzą nasi Projektanci lub inni zaproszeni do współpracy twórcy. Chcemy, żeby historię naszej biżuterii również opowiadali wybitni artyści, w tym przypadku fotografii i filmu. Sama forma, choć zawsze zwieńczona tradycyjnie drukowanym Kalendarzem, co roku ewoluuje. Tym razem, dzięki współpracy z Kasią i Dawidem, poszerzyliśmy Świat YES o imersyjną technologię wirtualnej rzeczywistości, która redefiniuje doświadczenie marki i pozwala odbiorcy dosłownie znaleźć się w lesie sam na sam z Olą, naszą Muzą. - mówi Mateusz Madelski, wiceprezes YES. Fotografie ze wszystkich dotychczasowych Kalendarzy można obejrzeć na YES.pl oraz w Concept Store YES w Warszawie. W tym wyjątkowym i otwartym niedawno miejscu, miłośnicy fotografii kolekcjonerskiej mogą zamówić wybrane zdjęcie w limitowanej edycji, sygnowane podpisem autora.

Partnerem technologicznym Premiery Kalendarza YES jest HTC Vive.

TEAM:
Fotografie i reżyseria: Katarzyna Kifert (The Kissinger Twins)
Kreacja i reżyseria: Dawid Marcinkowski (The Kissinger Twins)
Modelka: Ola Kędrzyńska
Operator: Kuba Kossak
Stylizacja: Andrzej Sobolewski
Makijaż: Magda Atkins
Fryzury: Michał Bielecki
Backstage foto: Wojtek Pawłowski
Koordynacja projektu: Monika Klejewska & Mateusz Madelski
Projekty biżuterii: Kasia Bukowska-Brencz & Magda DąbrowskaGaleria

Ocena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2017-02-17 10:35:11
    Świetna modelka i dobre zdjęcie!
    IP: 5.133.253.29
do góry strony