Uroda.com / Wydarzenia / Perła Dermatologii 2012 dla lasera VariLite

Wydarzenia

Jesteś ekspertem? Dodaj artykuł

Perła Dermatologii 2012 dla lasera VariLite

2013-03-12


Laser VariLite™ z oferty firmy OPTOPOL został doceniony przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych zdobywając Perłę Dermatologii 2012 w kategorii Najlepsze urządzenie w dermatologii estetycznej w VIII edycji konkursu na najlepsze produkty stosowane w dermatologii estetycznej.

Autor: pr

Źródło: informacja prasowa


VariLite™ amerykańskiej firmy Iridex znajduje zastosowanie w terapii wielu schorzeń, m.in. przy leczeniu zmian naczyniopochodnych, zmian naczyń kończyn dolnych, łagodnych zmianach barwnikowych, zmianach skórnych, nieostrych stanach zapalnych trądziku pospolitego oraz usuwaniu włosów z małych powierzchni ciała. Tak szerokie spektrum zastosowań czyni z VariLite™ najbardziej wszechstronny i nowoczesny półprzewodnikowy system laserowy dostępny na rynku.

Kapituła konkursu, w skład której wchodzili lekarze praktycy doceniła system VariLite™ również za wygodę, niezawodność i prostotę obsługi systemu, co jest ogromnie ważne w codziennej pracy lekarza.

Cechą charakterystyczną lasera VariLite™ jest podwójna długość fali.
Urządzenie wytwarza wiązkę zieloną 532 nm oraz wiązkę podczerwoną 940 nm, co pozwala zoptymalizować parametry zabiegowe w zależności od wskazań klinicznych. Wiązka 532 nm znajduje zastosowanie przy leczeniu zmian naczyniopochodnych, zmian barwnikowych, zmian skórnych i trądziku, zaś wiązkę 940 nm stosuje się przy leczeniu głębiej położonych oraz większych naczyń krwionośnych, w tym zmian naczyniowych kończyn dolnych, a także przy usuwaniu włosów z małych powierzchni ciała.

System laserowy VariLiteTM 535/940 nm znajduje się w ofercie firmy OPTOPOL od roku 2004. Jako urządzenie cieszące się ogromnym uznaniem lekarzy dermatologów, działa w kilkudziesięciu gabinetach i klinikach dermatologicznych na terenie całej Polski.
Pełna lista dostępna na stronie dystrybutora: http://dermatologia.optopol.com.pl/gabinety
Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony