Uroda.com / Wydarzenia / Modny Poznań w rytmie Rave

Wydarzenia

Jesteś ekspertem? Dodaj artykuł

Modny Poznań w rytmie Rave

2010-10-08


Rave And Fashion Festival to niezwykłe wydarzenie łączące modę i muzykę elektroniczną, które zawita do poznańskiej Starej Rzeźni już 9 października.

Autor: eb

Źródło: inf.prasowa

Rave And Fashion to projekt łączący modę i muzykę często ukrywaną i pokazywaną w wąskich kręgach. Festiwal ma na celu promocję artystycznego środowiska, młodych twórców, projektantów mody, stylistów, fotografów oraz dj'ów i producentów, aby pomóc im w promocji i często umożliwić zaistnienie w artystycznej branży.

„Naszym celem jest wykorzystanie niezgłębionego do tej pory w tym zakresie potencjału Poznania i ludzi w nim mieszkających. Chcemy, aby nasze miasto nie pozostawało w tyle za innymi i także stało się synonimem słowa „modny” pod wieloma względami.”
- mówi Marta Nowacka, współorganizatorka Festiwalu, właścicielka agencji SensiBrand, zajmująca się organizacją eventów modowych.

Już 9 października tego roku w poznańskiej Starej Rzeźni będziemy świadkami niezwykłego mariażu mody i muzyki elektronicznej, wydarzenia łączącego w sobie pokazy kolekcji projektantów mody z imprezą klubową, odbywającą się na 4 scenach muzycznych.

Comp_1_00006_1.jpg

Ideą projektu Rave And Fashion Festival jest promocja projektantów mody – młodych, początkujących oraz tych, którzy już mieli okazję zaistnieć w branży i prezentować swoje kolekcje. Chcemy umożliwić im pokazanie swoich projektów, nad którymi pracują, zmotywować do działania, ułatwić promocję i kontakty z mediami. Sprawić, aby byli bardziej rozpoznawalni i aby więcej osób miało okazję poznać ich twórczość i z niej skorzystać. To także miejsce dla pasjonatów muzyki i Djów, którzy mogą przedstawić swoją twórczość na 4 zróżnicowanych tematycznie scenach muzycznych. A wszystko to w niesamowitych wnętrzach Starej Rzeźni, idealnie oddającej klimat Festiwalu.

Pierwsza odsłona Rave & Fashion miała miejsce 8 maja 2010 roku podczas 3.edycji  Festiwalu Kultury Studenckiej ARTenalia.
Drugiej edycji Festiwalu przyświeca hasło przewodnie EKO i takie też kolekcje zaprezentują projektanci podczas EKO FASHION SHOW.

Festiwal został podzielony na 2 zintegrowane ze sobą części – MODA i MUZYKA.
O godz. 20.00 odbędzie się pokaz mody EKO FASHION SHOW, na którym zaprezentowane zostaną eko-kolekcje, wyłonionych w konkursie dla projektantów.
Organizatorzy przygotowali także NAGRODĘ główną dla autora najciekawszych stylizacji. Jest to profesjonalna sesja zdjęciowa zwycięskiej kolekcji, którą wykona Tomek Tomkowiak, znany fotograf mody /http://www.tomektomkowiak.com. Miejsce sesji to Hotel Remes Sport&Spa**** w Opalenicy pod Poznaniem.

Ale to nie wszystko, bowiem przez cały dzień, od godz. 12.00 w Starej Rzeźni odbywać się będą otwarte warsztaty modowe EKO OFF FASHION WORKSHOPS. To antidotum dla tych wszystkich, którzy cierpią na brak artystycznych doznań w mieście. Podczas warsztatów każdy chętny będzie mógł przez cały dzień obcować z modą w najciekawszym wydaniu. „Na przygotowanych przez nas wykładach poznacie modę od kuchni” - zdradza Grzegorz Konieczny, koordynator części warsztatowej Festiwalu, projektant mody i stylista, prywatnie visual merchandiser w sieci jednej z marek odzieżowych. „Towarzyszyć nam będą pasjonaci, którzy pomogą wprowadzić w życie wszystkie zachcianki modowe, a znawcy tematu opowiedzą o tajnikach sztuki projektowania oraz historii mody. Prowadzących warsztaty będziemy ogłaszać stopniowo w ciągu tygodnia, a wstęp w sobotę 9 X jest otwarty dla wszystkich chętnych w godz. 12-18.00” - dodaje.

O godz. 21.00, zaraz po kulminacyjnym pokazie mody w industrialnym otoczeniu, rozpocznie się całonocny event szeroko rozumianej muzyki elektronicznej, na której na 4 scenach zagra ponad 35 Djów, a 5 VJów zadba o niesamowitą oprawę świetlno-wizualną. Główną gwiazdą wieczoru, która przyjedzie specjalnie do Starej Rzeźni, będzie IRIE ELECTRIC – rezydentka jednego z najbardziej kultowych klubów w Europie – Tresor Berlin.

Więcej informacji: www.raveandfashion.pl

Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony