Uroda.com / Wydarzenia / Miejsce na wszystko, czyli jak mądrze przechowywać

Wydarzenia

Jesteś ekspertem? Dodaj artykuł

Miejsce na wszystko, czyli jak mądrze przechowywać

2013-11-18


Nawet w małym mieszkaniu da się wygospodarować więcej przestrzeni. Wystarczy znać sekrety dobrego przechowywania.

Wioleta Derkowska

Autor:

Wioleta Derkowska
Segreguj mądrze

Wełnianych i jedwabnych ubrań nie pakuj w pojemniki bez dostępu powietrza: włókna muszą oddychać. Opróżnij kieszenie marynarek zanim je odwiesisz, nie będą się wypychały.

Zwijaj, nie składaj

Rzeczy, których nie będziesz używać przez dłuższy czas, lepiej zwinąć w rulonniż złożyć. Nie będą się tak mocno mięły ani się nie zniekształcą. A ty przy okazji oszczędzisz miejsce w szafie.

To Ci ułatwi porządkowanie!

Garderoba – specjalne wieszaki na kilka par spodni czy spódnic oszczędzą miejsce. Wielofunkcyjny wieszak (wygląda jak wiele połączonych ze sobą kółek) zajmuje tyle miejsca, co zwykły, a pomieści 28 różnych drobiazgów, np. pasków, krawatów, apaszek. Organizer na bieliznę z przegródkami zabezpieczy biustonosze przed odkształcaniem się.

Kuchnia – pojemniki i wewnętrzne organizery do szuflad ułatwią przechowywanie i porządkowanie żywności. Praktyczne relingi na ścianę, oprócz powieszenia narzędzi kuchennych można do nich domontować półki na przyprawy, uchwyty na ręczniki kuchenne.

Łazienka – wysuwane półki z przegródkami, montowane w szafce, pomogą w porządkowaniu detergentów, kosmetyków. Miękkie pojemniki – kieszenie do wieszania na drzwiach pozwalają na pełne wykorzystanie ściany na całej jej szerokości i wysokości.

Biżuteria i drobiazgi

Często giną lub walają się po mieszkaniu, tworząc bałagan. Przechowuj je w zamykanych pudełkach z przegródkami. Ułatwią uporządkowanie wszystkiego: od naszyjników i biżuterii po przybory do makijażu i spinki do włosów.

Buty zawsze pod ręką

Przechowuj buty w pojemnikach z przezroczystego tworzywa. Zachowasz porządek i nie stracisz czasu na szukanie właściwej pary.

Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony