Uroda.com / Wydarzenia / Jak odpowiednio przechowywać kosmetyki?

Wydarzenia

Jesteś ekspertem? Dodaj artykuł

Jak odpowiednio przechowywać kosmetyki?

2015-11-17


Za co kochamy kosmetyki? Przede wszystkim poprawiają nasz wygląd i pielęgnują naszą skórę. Niehigienicznie przechowywane mogą nam jednak zaszkodzić. A pamiętajmy, że kosmetyki są kosztowne i nie chcemy ich przedwcześnie wyrzucać.

Autor: Dermo TV

Źródło: informacja prasowaKosmetyki narażone na duże wahania temperatur i wilgoć tracą swoje właściwości, psują się i nadają się do wyrzucenia. W ten sposób traci się pieniądze, bo produkt nie nadaje się już do użytku. Co gorsza, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że stosowanie takiego kosmetyku może nam zaszkodzić. To pociąga za sobą kolejne problemy z leczeniem skóry. Kosmetyki wystawione na działanie promieni słonecznych również mogą niszczeć.  

Ale... nie trzeba od razu kupować toaletki, żeby odpowiednio uporządkować swoją kolekcję kosmetyków. Świetnie sprawdzają się szuflady czy nawet organizery biurowe, które mają wiele przegródek - radzi Panna Joanna na kanale DermoTV.

Oszczędzaj swój czas

Segregowanie kosmetyków pomaga znaleźć szukany odcień lakieru do paznokci czy pudru nawet w pośpiechu. Najlepiej pogrupować kosmetyki. Niech to wszystko nie będzie rzucone razem, pielęgnacja twarzy osobno, pielęgnacja włosów osobno, pielęgnacja ciała osobno. Kremy z kremami, maskary z maskarami. - mówi vlogerka DermoTV. Dzięki takiemu podejściu do przechowywania kosmetyków, nie trzeba tracić czasu na zbędne poszukiwania.

Zadbaj o zdrowie
 
Kosmetyki, jak żywność, mają swoje daty ważności. Niestety nie każdy je sprawdza, a jeszcze mniej osób się do nich stosuje. Przeterminowane kosmetyki mogą poważnie zaszkodzić. Zawarte w nich konserwanty po upływie daty ważności przestają działać, a składniki aktywne tracą stabilność. Najszybciej psują się kosmetyki z dużą zawartością wody. Nieodpowiednio przechowywany kosmetyk może wcześniej stracić swoje właściwości. Należy przestrzegać zasad higieny, w przeciwnym razie bakterie z powietrza, z naszej skóry i ubrania dostaną się do kosmetyku, gdzie mogą zacząć się intensywnie rozwijać.


Więcej porad na temat przechowywania kosmetyków znajdziesz w nowym odcinku z udziałem Panna Joanna MakeUp na kanale Dermo TV


Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony