Uroda.com / Wydarzenia / Jak dobrać biustonosz?

Wydarzenia

Jesteś ekspertem? Dodaj artykuł

Jak dobrać biustonosz?

2011-02-23


Bielizna jest jednym z najważniejszych elementów stroju. Dobrze dopasowany biustonosz uwydatnia niewielkie piersi i podtrzymuje oraz unieruchamia większe. Niestety – statystycznie tylko 5% Polek nosi dopasowane biustonosze.

Autor: eb

Źródło: Kinga.com.pl

Kobiety kochają bieliznę. Dlatego tak udziwniające jest, że aż 95% z nich nosi źle dobrany biustonosz. Niedopasowana bielizna to zagrożenie nie tylko dla wyglądu naszych piersi, ale także ich kondycji. Dlatego już od dziś dobierzmy dobrze dobraną bieliznę i cieszmy się zdrowym i jędrnym biustem przez długi czas.

Jak zmierzyć?
Najważniejszym elementem odpowiedniego doboru biustonosza jest pomiar. Taśmą krawiecką zmierz ciasno obwód pod biustem. Nie zaokrąglaj liczb. Następnie odejmij 3-4 centymetry – taśma jest sztywna, natomiast biustonosze rozciągliwe. Jeśli na plecach masz grubszą warstwę tłuszczyku, możesz odjąć nawet 5-6 centymetrów. To obwód podtrzymuje biust – nie może więc być zbyt luźny!
Następnie zmierz (luźno) obwód w piersiach. Jeśli Twoje piersi są dość obwisłe i trudno zmierzyć je stojąc, możesz spróbować zmierzyć je w miękkim, cienkim staniku lub w tzw. zwisie, czyli pochylając się do przodu.

Jak dobrać rozmiar?
Rozmiar biustonosza to różnica shutterstock_33238075.jpgmiędzy obwodem pod biustem i w biuście. Jeżeli wynosi ona ok. 10 cm  masz miseczkę A, jeżeli różnica wynosi ok. 12-14 cm, masz miseczkę B. Jeżeli 14-16 – C, 16.5 -19 – D. Oznacza to, że dwie osoby noszące miseczkę D mogą mieć różne rozmiary biustu w zależności od obwodu. Najczęściej popełnianym przez kobiety błędem jest noszenie biustonoszy o zbyt szerokim obwodzie i zbyt małej miseczce (np. 85 B zamiast 75D, 70 E lub 80 C).

Zalety dobrze dobranego biustonosza.
Dobrze dobrany biustonosz sprawi, że biust będzie jędrny, podniesiony i usztywniony. Dobrze dobrany stanik zniweluje bóle kręgosłupa. A co najważniejsze – sprawi, że nasz biust będzie jędrny przez długi czas. W źle dobranym biustonoszu piersi są ściśnięte, a to powoduje ich deformację. Już po krótkim okresie noszenia dobrze dobranego stanika piersi wracają na swoje miejsce, dzięki czemu mogą się nieco powiększyć. Jest to zjawisko tzw. migracji biustu. Kolejnym problemem jest zakup biustonosza w odpowiednim rozmiarze – zwłaszcza dla Pań z większym biustem.

Noszenie źle dopasowanego biustonosza powoduje deformacje biustu i utratę jego jędrności. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o tę najbardziej kobiecą część ciała i cieszyć się biustem dwudziestolatki przez lata.
Ocena: 50

Komentarze (3)

 

 • 2012-12-11 22:25:30
  A czy źle dobrany stanik może być przyczyną powstawania guzków i raka piersi? Polki mają źle dobrane staniki nie dlatego, że nie wiedzą jak się zmierzyć, a dlatego, że dobrze skrojone biustonosze mają słoną cenę i mało jest sklepów z tak dobrze skrojona bielizną (mam tu na myśli małe mieściny). To jest prawda, niestety... :(
  IP: 81.219.156.45
 • 2012-02-21 15:11:30
  styl_lady
  Dobry artykuł :) To bardzo ważne by mieć dobrze dobrany stanik, ja po dokładnym zmierzeniu się sprawdzam w tabeli rozmiarów danej marki (z tego co wiem to nipplex ma coś takeigo) jaki wg nich jest mój rozmiar i później sprawdzam czy faktycznie dobrze leży i podtrzymuje piersi.
  IP: 83.5.86.44
 • 2011-09-05 18:32:25
  strangemzn
  Набрел на x-strange.ru Всем рекомендую! Эти программы приносят мне ежедневный доход. Пусть это не тысячи долларов, которые обещают многие проекты а десятки и сотни тысяч рублей. Но это реально приходит на кошелек. Я доволен. Раньше максимум что я получал, так это пару центов за чтение писем.
  IP: 95.154.120.78
do góry strony