Uroda.com / Wydarzenia / Fryzjerstwo i fotografia – dwie pasje Sylwii Gaczorek

Wydarzenia

Jesteś ekspertem? Dodaj artykuł

Fryzjerstwo i fotografia – dwie pasje Sylwii Gaczorek

2011-06-29


Osiemnastego czerwca na krakowskiej plaży odbyła się impreza w warszawskim stylu, czyli modnie, oszałamiająco i „gwieździście”. Mowa o trzecich urodzinach Platinium Fitness Clubu i zorganizowanej z tego powodu imprezy Platinium Fashion Night.

Autor: Monika Maceluch

Źródło: Uroda.com

Podczas tego wydarzenia odbyły się trzy pokazy mody: duetu Paprocki & Brzozowski, Zemełki & Pirowskiej oraz Jacoba Habera, koncert Noviki oraz wystawa zdjęć Sylwii Gaczorek – młodej i utalentowanej krakowianki, z którą udało nam się porozmawiać. Całość poprowadził znany  prezenter Olivier Janiak.

Monika Maceluch: Zawodowo zajmujesz się fryzjerstwem, a hobbistycznie fotografią, która z tych rzeczy jest twoją pasją?
Sylwia Gaczorek: Jedno i drugie. Zajmuję się fotografią od około roku. W tym momencie robię to tylko i wyłącznie hobbystycznie. Tylko czasami uda mi się na tym zarobić. Natomiast fryzjerstwo jest jednocześnie moją pasją i pracą.
M.M.: Jak doszło do tego, że na ostatnim Fashion Week w Łodzi miałaś wystawę swoich zdjęć?
S.G.: Całkiem przypadkiem dostałam propozycję pokazania swoich prac podczas Fashion Week. Gdy przeczytałam maila z tym pomysłem, to początkowo pomyślałam, że ktoś sobie ze mnie chce zażartować, ale na szczęście okazało się, że to poważna oferta współpracy. Bardzo mnie to zaskoczyło.
M.M.: Gdzie można było oglądać twoje zdjęcia?
S.G.: Wystawa została zorganizowana w dużej industrialnej hali, która wyglądała jakby się miała zaraz rozwalić, ale właśnie to nadawało charakter temu miejscu. Ta wystawa to, jak do tej pory, dla mnie największe osiągnięcie.
M.M.:  Fotografią zajmujesz się dość krótko, czujesz się pewnie w tej dziedzinie?
S.G.: Mam świadomość, że dużo osób robi lepsze zdjęcia ode mnie. By osiągnąć coś w tym zawodzie, trzeba mieć ogromną siłę przebicia, determinację i dużo czasu. Wiąże się z tym również chodzenie na różne imprezy branżowe. A ja ponieważ zajmuję się zawodowo fryzjerstwem to nie mam na to tyle czasu ile powinnam i ile bym chciała. Poza tym nie przepadam za chodzeniem na tego typu imprezy i lansowaniem się na nich, wśród różnych ludzi. Dlatego myślę, że takiej osobie jak ja nie lubiącej splendoru może być trudno się przebić i wybić.
M.M.: Jaki charakter mają twoje IMG_4527f.jpgzdjęcia, co możemy na nich zobaczyć? Można je uznać za zdjęcia opowiadające o modzie?
S.G.: Nie do końca pociągają mnie zdjęcia stricte modowe. Nie podoba mi się pokazywanie na fotografiach tylko ubrań, tego jak pięknie leżą, ich faktury czy kroju. Uważam, że to nie jest najważniejsze, bo to nie ubrania czynią ludzi ciekawymi. Tylko z połączenia człowiek i strój wynika coś wyjątkowego. Dlatego na moich zdjęciach staram się ukazać modę i kobiety bądź mężczyzn w połączeniu, tak by te wszystkie fatałaszki nie zdominowały fotografii, a przy tym zachowały ramy zdjęcia modowego. Staram się pokazać osobowość.
M.M.: Czy to kogo fotografujesz ma znaczenie?
S.G.: Ma bardzo duże znaczenie. Nie lubię zdjęć pozowanych, wolę naturalność. Na zdjęciach musi się coś dziać, zwykłe ułożenie rąk czy nóg mi nie wystarczy, potrzebuję emocji. Jest niewiele dziewczyn, które mają to w sobie i pracuje mi się z nimi lekko i szybko. Z niektórych trzeba to wykrzesać, muszą się otworzyć i wyluzować , a to jest ciężka praca.
M.M.: Wybór odpowiedniego modela lub modelki jest istotny?
S.G.: Bardzo dużą wagę przywiązuję do modeli. Cenię sobie gdy modelka jest wyluzowana i naturalna. Staram się nie pracować ze znajomymi, z nimi zazwyczaj pracuje się najgorzej. Wyjątkiem jest modelka, z którą najczęściej pracuję. Jest nią moja siostra.
M.M.: I jak przebiega wasza współpraca?
S.G.: Zazwyczaj bardzo spontanicznie. Ze względu na to, że mam mało czasu i wymyślam sobie sesje o drugiej w nocy. Wtedy tylko ona jest dostępna i chętna do pozowania.
M.M.: Jednak nie zawsze pracujesz z siostrą. W jaki sposób szukasz innych modeli i modelek?
S.G.: Szukam ich przez Internet. Dużo osób wie, że robię zdjęcia i same się do mnie zgłaszają. Przy wyborze zwracam uwagę na twarz, ona nie zawsze musi być ładna, musi mieć to coś. Dziewczyna czy chłopak mogą mieć odstające uszy, mniejsze lub większe usta, ważne by było w ich twarzach coś interesującego.
M.M.: Twoje zdjęcia to również prezentacje najnowszych trendów fryzjerskich salonu Maniewski. Jak wtedy pracujesz?
S.G.: Te zdjęcia to nakład pracy całego teamu Maniewski. Wspólnie szukamy inspiracji, oglądamy pokazy, gazety, a później organizujemy sesje. Robimy je bardzo często, bo tak mniej więcej co dwa miesiące. Dobrze nam się współpracuje, bo jest tam dużo fajnych i młodych ludzi z zapałem i energią, a przede wszystkim są oni bardzo kreatywni.
M.M.: Jakie jest twoje największe pragnienie związane z fotografią?
S.G.: Moim największym marzeniem było wystawienie zdjęć na Fashion Week w Łodzi. I bardzo się cieszę, że udało mi się je zrealizować. Chciałabym, żeby moje fotografie kiedyś ukazywały się w gazetach, takich jak Exklusiv czy K MAG. Myślę, że może małymi kroczkami uda mi się do tego dojść.
M.M.: Jest szansa na to, że niedługo będziemy oglądać twoje prace na wernisażach poświęconych tylko twoim pracom?
S.G.: Nie, pewnie jeszcze długo nie. Jest tylu zdolnych młodych ludzi. W świecie fotografii jest ogromna konkurencja. By osiągnąć coś takiego trzeba ciężko pracować i być w Warszawie, gdzie ten świat żyje cały czas, a nie od święta, jak w przypadku Krakowa. Teraz mam zamiar szlifować swój warsztat, by moje zdjęcia były coraz lepsze.
M.M.: Zastanawiałaś się kiedyś nad tym, czy dojdziesz do takiego momentu, że któraś z twoich pasji weźmie górę nad drugą, że będziesz musiała wybrać między fotografią a fryzjerstwem?
S.G.: Tak.
M.M. I będzie to…?
S.G.: Chciałabym, żeby to była fotografia.

Galeria

Ocena: 24

Komentarze (19)

 

 • 2013-01-10 17:55:05
  HKSnoIatTIPPcA
  z8Ls0R twdrtdubuzia
  IP: 195.35.66.157
 • 2012-10-21 19:26:36
  Inspirujące fotografie, drzemie w nich artystyczna dusza- bardzo mi się podobają:)
  IP: 31.128.17.12
 • 2012-07-26 15:49:45
  tez uwielbiam robić fotki
  IP: 83.26.33.155
 • 2012-06-27 17:01:26
  Fajnie jest mieć taki talent..super:)
  IP: 89.229.130.248
 • 2012-06-04 17:32:03
  marzę o obejrzeniu pokazu P&b
  IP: 89.228.212.129
 • 2012-05-17 12:30:30
  Prace są świetne!:)
  IP: 83.28.68.34
 • 2011-10-04 02:53:35
  ali
  hahaha "dziecko huty", dobre :) teraz weszła na salony i gwiazda. Stylistka fryzur ;)
  IP: 31.174.91.77
do góry strony