Uroda.com / Wydarzenia / „Dzień gładkiej skóry” w Instytucie Beauty Derm w Warszawie

Wydarzenia

Jesteś ekspertem? Dodaj artykuł

„Dzień gładkiej skóry” w Instytucie Beauty Derm w Warszawie

2010-11-16


Bezpłatne konsultacje dermatologiczne dotyczące problemu nadmiernego owłosienia, odbędą się 2-go grudnia w warszawskim Instytucie Beauty Derm, w ramach „dnia gładkiej skóry”.

Autor: en

Źródło: inf.prasowa


Nadmierne owłosienie na ciele i twarzy to problem, który dotyka ponad 30 % kobiet. W wielu przypadkach powoduje dyskomfort, a nawet obniżone poczucie własnej atrakcyjności. Włoski pojawiające się na nogach, twarzy lub piersiach mogą również wskazywać na poważne zaburzenia hormonalne.
- Bardzo ważne jest ustalenie powodu nadmiernego owłosienia, żeby nie leczyć objawów, ale przede wszystkim przyczynę. Jeśli nadmierne owłosienie występuje na skutek zaburzeń endokrynologicznych zalecamy kurację hormonalną, a dopiero potem zabiegi epilacji laserowej w celu usunięcia istniejącego już owłosienia - mówi dr Beata Kociemba, lekarz dermatolog i prezes Instytutu Beauty Derm.

W trakcie „dnia gładkiej skóry”, w Instytucie Beauty Derm będzie można skorzystać z bezpłatnej konsultacji dermatologiczno-endokrynologicznej, a jeśli zajdzie taka potrzeba, również otrzymać skierowanie na badania hormonalne i endokrynologiczne. Wykwalifikowani dermatolodzy będą też udzielać informacji na temat jednej z najskuteczniejszych metod likwidacji owłosienia, jaką jest epilacja laserowa.

Nowoczesne zabiegi z wykorzystaniem lasera

Zastosowanie lasera do usuwania włosów, zrewolucjonizowało metody depilacji. Po raz pierwszy użyto lasera w tym celu ponad 20 lat temu. Przez ten czas epilacja laserowa została dokładnie przebadana i uznana za niezwykle skuteczną, a także bezpieczną i bezbolesną metodę. Podstawową zaletą epilacji są trwałe rezultaty, w przeciwieństwie do żmudnego golenia, wyrywania lub chemicznego depilowania włosów. Tradycyjne, domowe zabiegi trzeba powtarzać nawet co parę tygodni. Ponadto często towarzyszą im niepożądane efekty w postaci podrażnienia skóry, czy wrastania włosków. Natomiast po zabiegu epilacji laserowej skóra jest gładka, pozbawiona włosów i niepodrażniona.

Masz ciemne włoski na nogach? Jesteś szczęściarą!

To nie żart, z doświadczeń dermatologów wynika, że im ciemniejsze włosy tym skuteczniej można je usunąć za pomocą lasera. Włosy na nogach i w okolicy pach łatwo poddają się epilacji. Nieco trudniej jest zlikwidować zbędne owłosienie w obszarze twarzy. Wynika to z technologii działania lasera. Urządzenie stosowane do epilacji wydziela wiązkę laserową, która wnika pod skórę, nie głębiej niż na 2 mm. Światło lasera powoduje uszkodzenie mieszka włosowego, a dokładnie zawartej w nim melaniny, doprowadzając do likwidacji włosa. Im większy kontrast między kolorem skóry, a barwą włosa, czyli różnica w zawartości melaniny, tym skuteczniej można trafić w mieszki włosowe.
Jesień i zima to najlepszy czas na rozpoczęcie epilacji, ponieważ do osiągnięcia pełnego efektu potrzeba od 3 do 8 zabiegów, w odstępach 6 - 12 tygodni w zależności od okolicy ciała i indywidualnych predyspozycji pacjenta. W tym okresie należy unikać nasłoneczniania i solarium.

Zalecenia przed zabiegiem
1.    Pierwszy zabieg poprzedza bezpłatna konsultacja lekarska. W razie potrzeby wykonywana jest próba.
2.    Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana.
3.    Muszą upłynąć 4 tygodnie od ostatniego opalania.
4.    Minimum 4 tygodnie przed zabiegiem włosy nie mogą być usuwane wyrywaniem: pęseta, depilator, wosk
5.    Nie należy stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem.

Zalecenia po zabiegu:
1.    Skóry poddanej zabiegowi nie należy wystawiać na działanie promieni słonecznych przez minimum 3 tygodnie
2.    Skórę po zabiegu trzeba natłuszczać, nawilżać, nie stosować preparatów ze spirytusem, czy innych drażniących
3.    4 tygodnie przed kolejnym zabiegiem nie wyrywać włosów, można je golić.
Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony