Uroda.com / Wydarzenia / Co zrobić, aby lepiej wychodzić na zdjęciach? 4 proste tricki!

Wydarzenia

Jesteś ekspertem? Dodaj artykuł

Co zrobić, aby lepiej wychodzić na zdjęciach? 4 proste tricki!

2016-12-01


W erze fotografii cyfrowej oraz wszechobecnych smartfonów na zdjęciach uwieczniasz praktycznie każdą chwilę. Spontaniczne selfie jest świetną pamiątką, dlatego warto zadbać o to, aby wglądać na nim jak najlepiej. Pamiętaj - nie trzeba być modelką, aby dobrze wychodzić na zdjęciach! Oto kilka prostych tricków, stosowanych przez gwiazdy show biznesu, które sprawią, że i Ty z przyjemnością będziesz pozować przed obiektywem!

Autor: Uroda.com

Źródło: informacja prasowa Rapid White1. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie 

Dobre światło to podstawa. Zdjęcia najlepiej robić w ciągu dnia, niezależnie od pogody. W słoneczne dni poszukaj zacienionego miejsca, a jeśli to możliwe, rób zdjęcia o wschodzie lub tuż przed zachodem słońca – wtedy światło nie jest ostre i doskonale doświetla twarz. Unikaj sztucznego oświetlenia, a jeśli to konieczne, pamiętaj, aby nie było ono skierowane na fotografowaną osobę punktowo od góry – dzięki temu na twarz nie będzie padał cień, co wyeliminuje między innymi efekt podkrążonych oczu. 

2. Zrób odpowiedni makijaż

Przed sesją zdjęciową zadbaj o swoją cerę – niedoskonałości, których na co dzień nie zauważamy, mogą uwidocznić się na zdjęciach. Kilka dni wcześniej zrób peeling, dzięki któremu pozbędziesz się martwego naskórka. Pamiętaj o regularnym nawilżaniu twarzy – dzięki temu Twoja skóra będzie gładka i promienna. Make-up do zdjęć rządzi się innymi prawami niż zwykły codzienny makijaż – nie bój się użyć więcej podkładu niż zwykle, dokładnie zamaskuj wszystkie wypryski i blizny. Na twarz, w szczególności na czoło i podbródek, nałóż także matowy puder – dzięki temu nie będą odbijać światła. Powiększ swoje oczy poprzez mocno wytuszowane rzęsy, a wzdłuż dolnej linii wodnej oka narysuj kreski białą kredką. Dzięki temu Twoje spojrzenie stanie się jeszcze bardziej wyraziste! 


Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony