Uroda.com / Talent tygodnia / Włosy na wysoki połysk

Talent tygodnia

Włosy na wysoki połysk

2013-04-19


Blask to jedna z oznak zdrowych włosów. Gdy łuski przylegają ściśle do siebie nie ucieka z nich wilgoć, a pigment nie traci intensywności. Gładka powierzchnia idealnie odbija światło. Połysk ożywia włosy, podkreśla ich barwę, sprawia, że nabierają one głębi.

Wioleta Derkowska

Autor:

Wioleta Derkowska

Źródło: uroda.com


Gdy powierzchnia włosa jest nierówna i chropowata, padające na nią światło jest rozproszone – włosy wyglądają na matowe, a ich kolor wydaje się nijaki. Połysk widać bardziej na włosach prostych niż kręconych.


Jak wydobyć blask?


Do codziennej pielęgnacji niefarbowanych włosów wystarczy szampon i odżywka. Do ostatniego płukania głowy dobrze jest używać chłodnej wody – domknie łuski włosa i zwiększy połysk. Środki do stylizacji trzeba stosować oszczędnie, bo zawarty w nich alkohol wysusza, sprzyja łamliwości i matowieniu włosów. Wiele produktów zawiera silikony, które oklejają włosy, przyciągają zanieczyszczenia. Dlatego raz na jakiś czas warto zastosować szampon oczyszczający.

Używając lokówki czy prostownicy trzeba zabezpieczyć włosy przed wysoka temperaturą odpowiednim preparatem. Efektowne nabłyszczenie zapewni nałożenie na końcówki jedwabiu lub odrobiny oliwki. Kosmetyki te zamykają łuski, nadają połysk, chronią przed wysoką temperaturą urządzeń do stylizacji. Jeśli masz kłopoty z wydobyciem blasku, sięgnij po nabłyszczacz. Nie tylko nadaje włosom piękny połysk, ale także zawiera składniki odżywiające i chroniące je przed promieniami słonecznymi.

Zbyt duża ilość preparatów do stylizacji sprawia, że włosy łatwiej się brudzą, matowieją, robią się gumowate w dotyku. Piękny blask mają włosy farbowane, pod warunkiem, że farba pokryje je jednolitym kolorem. Wtedy światło odbija się od nich z dużą siłą. Połysk utrzymuje się długo, nawet, jeśli pigmenty płowieją. Warto pamiętać, że im ciemniejsza farba, tym bardziej lśniące włosy.


Ocena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2013-05-10 13:17:08
    Polecam raz w tygodniu maseczkę z żółta jajka, łyżeczki oliwy i łyżeczki soku z cytryny. Już po miesiącu zauważyłam, że włosy mniej mi wypadają, lepiej się rozczesują (mimo, że mam proste włosy to było moim koszmarem) i ładniej się błyszczą :)
    IP: 109.241.79.62
do góry strony