Uroda.com / Talent tygodnia / Najnowsze trendy w koloryzacji włosów

Talent tygodnia

Najnowsze trendy w koloryzacji włosów

2013-06-03


Wiosna rozkwitła, a co za tym idzie zrzucamy nakrycia głowy i wybieramy się do fryzjera po nowy, świeży look. Tylko, co wybrać wśród tylu opcji i możliwości zmiany fryzury?

magdakolodziej

Autor:

magda kołodziej


W sezonie wiosna-lato 2013 kolory włosów są wyraziste i odważne, ale zarazem naturalne.  Kiedy temperatura spada kolor powinien pozostać ciepły - radzą fryzjerzy. I odwrotnie, kiedy robi się cieplej, odcienie mogą być chłodniejsze. Dostosować kolor do nowego sezonu nie jest wcale trudno. Czasem wystarczy tylko ocieplić barwę włosów np. poprzez dodanie kilku pasemek.


Jedno jest pewne - odchodzimy od kruczoczarnych odcieni, które już od jakiegoś czasu nie są modne, a z pewnością nie wyglądają dobrze latem. Wraca się do wszystkich odcieni blond, jak i miodowych brązów. W dalszym ciągu modne jest tzw. Ombre hair, które królowało dwa sezony temu, jednak teraz wersja tej fryzury jest nieco zmieniona. W złym guście jest już ostentacyjny, duży i widoczny odrost. W tym sezonie jaśniejsze końcówki mają się delikatnie wyróżniać, jakby były delikatnie rozjaśnione słońcem.

  
Modne farbowania to również takie, które dają wręcz trójwymiarowy efekt na naszej czuprynie. Ważne, by nie przesadzać z efektami, tzn. wystrzegać się dużych kontrastów typu platynowe pasemka na brązowych włosach lub doczepiane, sztuczne pasma, które też już są w złym tonie.


Wiosna i lato to dobry czas na zmiany i koloryzacyjne szaleństwa na naszych głowa
ch, ważne tylko, by każda duża, drastyczna zmiana w naszym wyglądzie była dobrze przemyślana i wykonana pod czujnym okiem profesjonalisty.

Odradzam wykonania ombre hair lub dużego rozjaśniania we własnym zakresie w domowym zaciszu, tym bardziej, że każda wizyta u fryzjera może być wspaniałą formą relaksu oraz dobrym pretekstem do przybliżenia sobie tematu koloryzacji i najnowszych trendów.

Nie bójmy się więc eksperymentować i zrobić czegoś dla siebie i własnych włosów!

 

Ocena: 0

Komentarze (1)

 

do góry strony