Uroda.com / Talent tygodnia / Kolor "górą"!

Talent tygodnia

Kolor "górą"!

2013-07-05


Świeżość, kolor, nowy wizerunek. Te hasła kojarzą się z latem. Tak, jak błyszczące, zadbane włosy w nowym, dobranym do typu urody kolorze.

Wioleta Derkowska

Autor:

Wioleta Derkowska


Z badań specjalistów wynika, że istnieje związek między intensywnością koloru włosów a dobrym samopoczuciem. Okazuje się, że tuż po farbowaniu, kiedy kolor włosów jest świeży i mocny, pewność siebie i dobry nastrój kobiet rosną.

Domowa koloryzacja

Większość Polek farbuje włosy w domu. Duży wybór nowoczesnych preparatów do domowej koloryzacji pozwala łatwo i szybko zmienić kolor włosów. Na początek dobierz odpowiedni kolor. Wszystko zależy od karnacji oraz  koloru oczu.  Jeśli masz oczy niebieskie lub szare - postaw na ciepły, jasny kolor włosów.  Ciemne kolory są niezawodne jedynie w przypadku kobiet o śniadej karnacji i ciemnych (brązowych lub piwnych) oczach. Najczęstszym błędem Polek jest farbowanie włosów na zbyt ciemne kolory, które wyglądają wręcz nienaturalnie w połączeniu z ich, zazwyczaj jasną, karnacją,  niemniej w opinii kobiet te właśnie kolory uchodzą za bezpieczne.

Farbując włosy w domu najlepiej sięgać po kolor o ton lub dwa ciemniejszy, bądź jaśniejszy od naturalnego. Inaczej można zniszczyć włosy, a kiedy zaczną wyglądać na przepalone i połamane, żaden kolor im już nie pomoże. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że kolor na opakowaniu farby nieco przekłamuje – włosy barwią się na trochę ciemniejsze, niż wskazuje na to deklaracja producenta.

Na farbowanie czas!

Jeśli nigdy wcześniej nie farbowałaś włosów, najpierw zrób próbę uczuleniową.
Nałóż odrobinę preparatu na skórę i po kilku minutach spłucz wodą. Jeśli po 28 godzinach nie pojawi się reakcja alergiczna, farba jest bezpieczna.

Farby, zwłaszcza te trwałe, ingerują w strukturę włosów, mogą je narazić na łamliwość. Jeśli nałożysz je na bardzo zniszczone włosy, po ufarbowaniu mogą być w jeszcze gorszym stanie. Farbę aplikują na suche bądź zwilżone włosy. Farba przyjmie lepiej, jeśli włosy nie będą po myciu. Przy nakładaniu uważaj, aby nie pobrudzić skóry, ubrania i ręczników, koniecznie użyj rękawiczek, które dołączone są do każdego opakowania.

Po nałożeniu farby zwiń włosy w niewielki koczek na czubku głowy i przytrzymaj spinką. Potem przykryj je folią bądź specjalnych czepkiem. W ten sposób kolor się utlenia i lepiej dociera do głębi włosa. Przestrzegaj czasu trzymania farby na głowie. Jeśli zbyt szybko ją spłuczesz bądź będziesz trzymać za krótko, możesz uzyskać kolor inny, niż oczekiwałaś.

Do poprawki

Jeśli natomiast zaliczyłaś kolorystyczną wpadkę, a Twoje włosy zyskały marchewkowy kolor – można je jeszcze uratować. Na początek wypróbuj domowe sposoby – umyj włosy i sprawdź, czy kolor nie złagodnieje. Zrób płukankę do ciemnych i jasnych włosów, albo wypróbuj dekoloryzatory do stosowania w domu. Jeśli nie przyniesie to efektu, niezbędna stanie się wizyta u fryzjera i specjalistyczne zdejmowanie koloru.Ocena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2013-07-12 09:45:37
    zmieniam kolor:) farba już jest:)
    IP: 80.239.243.58
do góry strony