Uroda.com / Talent tygodnia / Idealna szczotka do włosów

Talent tygodnia

Idealna szczotka do włosów

2013-02-12


Dobrze dobrana szczotka, nie tylko sprawi, że nasza czupryna odzyska sprężystość, ale i będzie zdrowo wyglądała.

Autor: aw

Źródło: www.natura-wlosy.pl

 

Dzięki szczotkowaniu włosów pozbywamy się również martwego naskórka ze skóry głowy.

Szczotka drewniana do pielęgnacji
Najczęściej zaleca się szczotki całkowicie wykonane z drewna: nie tylko rączką , ale i z drewnianymi ząbkami. Taka szczotka jest po prostu delikatniejsza. Dobre są również szczotki, które wykonane są z naturalnej szczeciny dzika. Dlaczego są one takie dobre? Ponieważ ich głównym budulcem jest keratyna, która wchodzi w skład ludzkich włosów. Dzięki temu zapobiega ich mechanicznym uszkodzeniom.

Szczotka z masażem
Dobra szczotka to przede wszystkim solidny masaż dla naszej głowy. Warto więc poświęcić dodatkowe kilka minut na to, aby dobrze dobraną szczotką delikatnie dotykać skóry głowy jej końcówkami. Masaż głowy pobudza cebulki włosów, dzięki czemu włosy są mocniejsze i szybciej rosną.

Szczotki do stylizacji
Szczotki do stylizacji muszą być ceramiczne i odporne na działanie wysokich temperatur. Ich głównym zadaniem jest odbijanie temperatury, aby nie niszczyły włosów. Dobrze jest również, aby taka szczotka posiadała dziurki w obudowie, które ułatwiają obieg powietrza suszarki i tym samym przyspieszają suszenie włosów. Najlepsze do modelowania włosów są szczotki okrągłe. Grubość dobieramy do długości kosmyków, a im dłuższe włosy, tym większa średnica szczotki.

Do prostowania
Wiele kobiet do prostowania używa szczotek okrągłych o dużej średnicy. Dobre są również podwójne szczotki, które wyglądem przypominają prostownice. Wystarczy pasma włosów ułożyć pomiędzy szczotkami i suszyć, przeciągając od nasady


Kształty szczotek:

Szczotka okrągła
To najlepsza szczotka do modelowania włosów, szczególnie farbowanych. Grubość szczotki dobieramy do długości kosmyków, a im dłuższe włosy, tym większa powinna być średnica szczotki.

Szczotka płaska
Najlepsze do włosów długich i naturalnie prostych.

Szczotka owalna
Zbudowana z twardego włosia, i przeznaczona praktycznie do każdego rodzaju włosów. Dobrze rozczesuje i nie splątuje włosów.

 

Więcej ciekawostek na temat włosów znajdziesz na portalu www.natura-wlosy.pl

 

 

 

 

Ocena: 50

Komentarze (2)

 

  • 2013-02-27 08:41:53
    Bardzo dobry artykuł. Przy najbliższej okazji kupię sobie odpowiednią szczotkę, bo do tej pory używałam tylko grzebienia!
    IP: 5.226.69.34
  • 2013-02-16 13:22:49
    Przydatne porady i teraz wiem czemu moja szczotka nie czesze tylko szarpie:D
    IP: 78.88.221.254
do góry strony