Forum

Jesteś właścicielem salonu? Dodaj swój salon

Regulamin forum Uroda.com

Uroda.com nie odpowiada za treści zamieszczane na Forum oraz ich słuszność. Wszelkie posty zamieszczane na Forum są opiniami, poradami, sugestiami czy recenzjami osób postronnych bezpośrednio nie związanymi z redakcją portalu. "Moderator to też człowiek" i interweniuje na Forum w odpowiednim czasie, a najlepiej po zgłoszeniu przez "Forumowicza" złamania regulaminu.

 1. Jeżeli nowy uczestnik forum od pierwszych swoich postów wykazuje, że nie przeczytał regulaminu, przeczytał go niedokładnie lub bez zrozumienia, bądź zrozumiał, a mimo to nie stosuje się do niego, będzie miał natychmiast (bez ostrzeżenia) zablokowaną możliwość pisania na forum.
 2. Zakaz umieszczania na forum Uroda.com zdjęć powszechnie uznanych za obraźliwe (pornografia, rasizm, itp.). Odnoś się do innych "Forumowiczów" tak jak inni powinni odnosić się do Twojej osoby. Nie obrażaj ich, nie obrzucaj wyzwiskami. Treści powszechnie uznane za obraźliwe będą usuwane, a ich autorzy otrzymają upomnienie, a następnie zostaną usunięci z Forum.
 3. Bądź cierpliwy, nie oczekuj natychmiastowej odpowiedzi na Twój Post, może to zająć trochę czasu zanim ktoś na niego odpowie. Bywa tak, że ktoś nie może Ci pomóc, że Twój problem jest zbyt skomplikowany lub też ktoś właśnie poszukuje wnikliwej odpowiedzi na Twoje pytanie.
 4. Tematy niezgodne z tematyką danego Forum będą przenoszone do odpowiadających tematyce, zamykane, lub całkowicie usuwane.
 5. Tematy zdublowane lub bardzo do siebie podobne będą kasowane.
 6. Posty bezsensowne lub bardzo odbiegające od tematu będą usuwane.
 7. W ekstremalnych przypadkach dostęp do forum będzie zablokowany (ban). Jeśli Twoje posty są wielokrotnie i słusznie zgłaszane jako naruszające regulamin, licz się z tym, że kara dla Ciebie może zostać zaostrzona.
  • Zablokowanie dostępu do forum odbywa się poprzez nałożenie bana na nick, adres ip lub i jedno i drugie.
  • Osoba, która ma bana nie może przeglądać Forum.
  • O zablokowaniu dostępu dla użytkownika decyduje Moderator.
  • Po otrzymaniu bana osoba ma 7 dni na logiczne wyjaśnienie sytuacji w przypadku gdy zaszło jakieś nieporozumienie. Po tym czasie ban jest ostateczny i nie podlega dyskusji, ani tym bardziej negocjacji ze strony innych użytkowników.
  • Osoba, która po raz trzeci złamie regulamin zostaje wyrzucona z Forum.
 8. Na Forum nie można zamieszczać reklam innych For.
 9. Udostępnianie oraz prośba o udostępnianie nielegalnych materiałów objętych ochroną praw autorskich (muzyka, filmy, książki, gry itp.) jest zabronione. Dostęp do źródła takich informacji będzie kasowany, a użytkownik systematycznie łamiący ten regulamin i propagujący tego typu informacje podlega procedurze Bana.
 10. Rozpowszechnianie oraz kopiowanie zdjęć czy też utworów stanowiących własność użytkownika portalu Uroda.com bez jego pisemnej zgody jest zakazane. Osoby łamiące ten zakaz będą bezzwłocznie banowane.
  • Użytkownik, udostępniający na portalu Uroda.com jakiekolwiek materiały innym Użytkownikom (także w blogach, na forach dyskusyjnych i w komentarzach pod tekstami) udziela Administratorowi portalu na czas nieokreślony, niewyłącznej, nieodpłatnej licencji na wykorzystanie takich materiałów i utworów na następujących polach eksploatacji:
   - publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie, a także publiczne udostępnianie utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym,
   - trwałe lub czasowe zwielokrotnienie utworów w całości lub w części jakimikolwiek środkami i w jakiejkolwiek formie, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową, w szczególności wprowadzanie do pamięci operacyjnej, magnetycznej, magneto-optycznej lub optycznej komputerów i innych urządzeń technicznych.
 11. Każdy użytkownik może wnieść skargę na administratora czy moderatora, jeśli ten jego zdaniem złamał regulamin.
 12. Nie będziemy tolerować analfabetyzmu. Nie chodzi tu o czepianie się błędów ortograficznych, lecz o skrajne przypadki. Post ma być w miarę czytelny i zrozumiały. Jeśli ktoś chce pisać posty bez polskich znaków, to nie stanowi to żadnego problemu, lecz zasady ortografii i interpunkcji nadal obowiązują. Unikaj pisania całego tekstu dużymi literami, jest to nieczytelne. Dużych liter używa się, aby jakiś fragment wypowiedzi szczególnie podkreślić. Należy również być konsekwentnym. Prosimy również o nie nadużywanie dużej czcionki.
 13. Korzystanie z portalu Uroda.com jest bezpłatne. Jednak wszelkie prawa do serwisu są zastrzeżone (o ile nie zaznaczono inaczej). Zastrzeżenie praw obejmuje zarówno zawartość strony - jej elementy tekstowe i graficzne, jak również projekt i układ poszczególnych stron serwisu. Korzystanie z serwisu przez użytkowników nie wiąże się z przeniesieniem na ich rzecz jakichkolwiek majątkowych praw autorskich do tekstów, utworów, oznaczeń czy baz danych znajdujących się w serwisie.
 14. Informacje o reklamie w portalu Uroda.com można uzyskać pod adresem reklama@uroda.com
 15. Administratorem danych osobowych przetwarzanych w Serwisie jest PEPATO s.c. z siedzibą przy ul. Kordeckiego 3/10 w Krakowie. Każdy użytkownik Serwisu ma zapewnione prawo do wglądu do przekazanych danych osobowych, ich poprawy, uzupełniania i usunięcia. Dane wykorzystywane będą w celu zapewnienia użytkownikom funkcjonalności udostępnianych przez Serwisem, a także w celach statystycznych oraz w przypadku wyrażenia zgody, w celach marketingowych. Dane nie będą przekazywane innym podmiotom. W celu dokonania zmian, prosimy o kontakt z Administratorem pod adresem: ul. Kordeckiego 3/10, 31-071 Kraków.
 16. Wszystkie zebrane przez Administratora dane osobowe (czy to w formularzu rejestracyjnym, czy w inny sposób) są chronione i przechowywane zgodnie z obowiązującym prawem polskim w myśl ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, ze zm.) oraz ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204).
do góry strony