Uroda.com / Forum / Pochwal się - Twoje ćwiczenia / Trampoliny a problemy ze stawami

Forum

Twoje ćwiczenia

Wątek: Trampoliny a problemy ze stawami

Trampoliny a problemy ze stawami

Link do tego posta Trampoliny a problemy ze stawami

Kariga

Kariga

W serwisie od dnia:
2018-03-25 20:02:54

ilość postów na forum:
0

IP : 31.183.215.88

Hej,

słyszałam, że trampoliny bardzo obciążają stawy głównie biodra i są szkodliwe, czy to prawda? Wiecie coś więcej na ten temat?
Link do tego posta

lauraaufiero

W serwisie od dnia:
2018-04-20 10:25:03

ilość postów na forum:
21

IP : 79.187.43.49

Niestety to prawda. Trampoliny bardzo obciążają stawy, łatwo tutaj o uraz. Wystarczy, że źle skoczymy i przekręcimy stopę... To fajnie wygląda, spala się kalorie, można się solidnie zmęczyć, ale nie polecam tego ćwiczyć regularnie, raz na miesiąc nic Ci sie nie stanie. Ja byłam uzależniona od trampolin i skończyło się na rehabilitacji bo kolano wysiadło. Specjaliści z Multimedu bardzo mi pomogli, czuję się na szczęście o wiele lepiej teraz. Jednak do trampolin już na pewno nie wrócę...
Link do tego posta

Ma_mania

W serwisie od dnia:
2019-05-30 09:19:23

ilość postów na forum:
36

IP : 193.142.210.161

Cześć, kiedyś regularnie chodziłam do parku trampolin, teraz już nieco rzadziej, raz w miesiącu czy raz na dwa. Rzeczywiście, obciążają stawy, dlatego ostrożnie z nadmiarem ćwiczeń :) Ale w sumie co nie obciąża stawów. Jak lubisz parkour - wszyscy ci powiedzą żeby go nie robić, bo będzie boleć... No ale co z tego? Nawet jak pójdziesz na wrotki Mielec to sobie obciążasz stawy, możesz obetrzeć łokcie... dlatego ja myślę, że wszystko z umiarem :)