Uroda.com / Forum / Medycyna - Zdrowie / most protetyczny

Forum

Zdrowie

Wątek: most protetyczny

most protetyczny

Link do tego posta most protetyczny

camma

camma

W serwisie od dnia:
2017-08-29 12:39:59

ilość postów na forum:
13

IP : 185.29.167.122

Witam, pół roku temu miałam usuwaną górną czwórkę. Martwiłam się tym strasznie, ale mąż i wszyscy bliscy mnie zapewniają, że nic nie widać, jak się uśmiecham. Ale czasem jak się głośno śmieje to widzę po ludzi, że widzą tą moją dziurę… może tak mi się tylko wydaje, ale faktem jest, że mnie to strasznie krępuje i chciałabym uzupełnić ten brak. Dentystka mi zaproponowała zrobienie mostu, ale czegoś tu nie rozumiem… bo czytam,że to są połaczone ze sobą trzy korony… czyli musi mi wyrwać jeszcze dwa zęby,żeby mi założyć most?
Link do tego posta

lilly81

W serwisie od dnia:
2017-06-02 11:25:45

ilość postów na forum:
7

IP : 128.90.25.97

eeee nie ;P tu chodzi o to, że ten ząb, który ci będą odbudowywać jest w środku pomiędzy zdrowymi zębami, które go podtrzymują
Link do tego posta

Agmadent

W serwisie od dnia:
2017-07-14 15:13:08

ilość postów na forum:
2

IP : 128.90.25.179

Witajcie! Tak jak pisze moja poprzedniczka, wykonanie mostu protetycznego nie wiąże się z usunięciem dodatkowych zębów. Wręcz przeciwnie, zęby po obu stronach luki zębowej muszą być zdrowe, ponieważ to na nich mocuje się most. Rozumiem jednak Twoje zdezorientowanie - na wielu stronach w internecie zabieg ten jest niejasno wytłumaczony. Most protetyczny to połączone ze sobą trzy korony - oznacza to, że zdrowe zęby muszą zostać spiłowane, aby mogły stanowić stanowić podstawę pod sztuczne wypełnienie. Przed zabiegiem należy się upewnić, że zęby te są zdrowe i w razie potrzeby zastosować leczenie. Założenie mostu protetycznego wiąże się z koniecznością dwóch lub trzech wizyt w gabinecie stomatologicznym, ponieważ proces leczenia jest rozłożony na etapy. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszam Cię do przeczytania artykułu na naszej stronie, w którym opisujemy metody uzupełniania brakujących zębów: http://agmadent.pl/encyklopedia/protetyka/jak-uzupelnic-utracony-zab. Dodam jeszcze, że istnieje kilka rodzajów mostów protetycznych, różniących się między sobą materiałem, z którego zostały wykonane korony. Są to mosty porcelanowe, pełnoceramiczne oraz akrylowe.
Link do tego posta

camma

W serwisie od dnia:
2017-08-29 12:39:59

ilość postów na forum:
13

IP : 185.29.167.66

Dziękuję, własnie zmyliły mnie te ilustracje w necie, które znalazłam, wyglądało to tak, jakby most to była taka proteza na trzy zęby. Czyli rozumiem, że zachowuje się zęby po bokach, ale jednak trochę się je narusza, prawda?
Link do tego posta

Agmadent

W serwisie od dnia:
2017-07-14 15:13:08

ilość postów na forum:
2

IP : 128.90.25.147

Założenie mostu protetycznego wiąże się z koniecznością oszlifowania zębów filarowych, w związku z czym istnieje pewne ryzyko ich uszkodzenia. Jednak doświadczony stomatolog, posiadający odpowiedni sprzęt, z pewnością poradzi sobie z tym zabiegiem. Założenie mostu protetycznego nie tylko jest dobrym rozwiązaniem pod względem estetycznym, ale także fizjologicznym - siła żucia jest odpowiednio rozłożona, zapewniając duży komfort użytkowania. Jeżeli jesteś z Krakowa lub okolic, zapraszam Cię do skorzystania z oferty naszego gabinetu Agmadent, który znajduje się przy ul. Dobrego Pasterza 16. W ramach leczenia protetycznego wykonujemy mosty protetyczne. Uzupełnienie braku pojedynczego zęba przeprowadza się najczęściej, wykonując implantację i odbudowę protetyczną typu korona na implancie.