Uroda.com / Forum / Medycyna / Zdrowie

Forum

Witamy na forum Uroda.com
W chwili obecnej przeglądasz nasze forum jako gość, co oznacza, że masz ograniczony dostęp do wielu funkcji, dyskusji, załączników i innych bezpłatnych usług naszego oprogramowania - dołącz do nas jeszcze dzisiaj!

Zdrowie

Strona 1 z 20
Wątki
Post / autor
Postów

Badania przez Internet?

Witam gorąco :) Mam do was takie pytanie. Korzystał ktoś z Was może z takie platformy do badań przez internet jak https://upacjenta.pl ? Pytam, gdyż sama jeszcze nie korzystałam, a chciałabym wiedzieć czy warto korzystać z takich badań czy jednak standardowo pójść do lekarza.
Przez: MargoRav
ja coś nie czuję czegoś...
2019-01-29 15:15:15 przejdź do najnowszego posta
3

zaburzenia odżywiania

[b]Co to są zaburzenia odżywiania?[/b] Zaburzenia odżywiania uznawane są w klasyfikacjach medycznych za chorobę. Wbrew społecznym stereotypom nie są wymysłem ani fanaberią. By wyzdrowieć nie wystarczy silna wola – podobnie jak w przypadku innych chorób, zaburzenia odżywiania wymagają profesjonalnego leczenia. Bagatelizowane prowadzą do poważnych konsekwencji – fizycznych i psychicznych. Warto to podkreślić, ponieważ osoby chore często doświadczają wstydu i poczucia winy w związku z występującymi objawami. Dodatkowo przeżywają konflikt wewnętrzny dotyczący leczenia – z jednej strony są zmęczone objawami choroby, z drugiej strony są przywiązane do choroby, ponieważ daje im narzędzia do radzenia sobie z napięciem emocjonalnym. Niestety są to narzędzia destrukcyjne, które coraz bardziej wyniszczają organizm i często izolują od ludzi. Pamiętaj, że nie masz wpływu na pojawienie się zaburzeń odżywiania. Jednak od Ciebie zależy, czy podejmiesz próbę leczenia! Wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje zaburzeń odżywiania: anoreksję, bulimię, kompulsywne objadanie się oraz atypowe zaburzenia odżywiania. Każdy rodzaj schorzenia ma inną charakterystykę, obraz kliniczny i przebieg. Zaburzenia mogą płynnie przechodzić z jednego w drugie. Mają zróżnicowane, wieloczynnikowe podłoże. Najbardziej efektywną formą leczenia jest psychoterapia. Czasem niezbędne jest również włączenie leczenia farmakologicznego a w skrajnych sytuacjach hospitalizacja.
Przez: terapeuta
[cite][info]użytkownik...
2016-09-25 11:48:07 przejdź do najnowszego posta
9

Inkontynencja

Witam, Nie wiem czy słyszeliście o takim schorzeniu jak inkontynencja , wbrew pozorom problem nie dotyczy jedynie osób starszych, często pojawia się u kobiet w wieku średnim lub w trakcie ciąży albo zaraz po. Inkontynencja może także dotknąć mężczyzn choć ponoć zdecydowaniej rzadziej się to zdarza niż w przypadku kobiet. Zatem warto wiedzieć jakie są jej przyczyny i jakie są metody zapobiegania oraz leczenia :)
Przez: dejzii
Nie słyszałam o takiej...
2015-12-18 10:42:10 przejdź do najnowszego posta
2

Olejki do masażu

Dziewczyny, Jakie olejki do masażu polecacie, by zrobić sobie fajny masaż relaksacyjny? Znalazłam takie z melisą w sklepie juventas , są też z drzewem sandałowym, nie bardzo wiem jak to działa, ale może warto wypróbować coś nowego, jak sądzicie?
Przez: dejzii
Olejki do masażu można z...
2015-08-13 11:01:47 przejdź do najnowszego posta
4
Strona 1 z 20
do góry strony