Uroda.com / Forum / Cała Ty - Twoje włosy / Hennowanie włosów krok po kroku.

Forum

Twoje włosy

Wątek: Hennowanie włosów krok po kroku.

Hennowanie włosów krok po kroku.

Link do tego posta Hennowanie włosów krok po kroku.

tysia1992

tysia1992

W serwisie od dnia:
2020-02-23 17:03:34

ilość postów na forum:
1

IP : 89.64.76.122

 
Dzisiaj chciałabym opisać moją pierwszą w życiu hennę na włosach. Lawsonia inermis jest w moim życiu już blisko 6 lat, jednak do tej pory nie próbowałam

stosować jej do farbowania. Aż do wczoraj.
Bardzo dziękuję za pomoc Karolinie, wspaniałej fryzjerce z Chańczy (woj. świętokrzyskie), która nie bała się wziąć udziału w mojej pierwszej hennowo-włosowej próbie.

To kilka słów o stanie faktycznym... Moje włosy są cienkie i niskoporowate, ale mam ich bardzo dużo. Rozjaśniam je i farbuję od kilku dobrych lat, gdyż mój naturalny kolor - ciemny blond jest dla mnie za ciemny.


Zdecydowałam się na Saharę Tazarine ze względu na rudości, które można nią osiągnąć oraz krótki czas potrzebny do odstania pasty. Henna indyjska z Rajasthanu, czyli raj, który stosuję do mehendi, daje bardziej czerwone tony i potrzeba mu zdecydowanie dłuższego czasu, aby zaczął porządnie barwić po wymieszaniu - nawet 8 h.

Jeszcze na marginesie a propos Sahary: ją też można stosować do mehendi, jednak wolę mój raj, bo ma zdecydowanie lepszą konsystencję - jest 5-krotnie przesiany, co zdecydowanie ułatwia malowanie cieńszych linii, no i rożki się nie zatykają.


Sahara Tazarine jest dostępna w ich oficjalnym sklepie na Allegro:
https://allegro.pl/uzytkownik/SaharaHenna

Hennę Sahara Tazarine zmieszałam z ok. łyżeczką kurkumy i zalałam ciepłą przegotowaną wodą. Dokładnie wymieszałam pastę. Henna stała ok. 2 h zanim została nałożona na głowę. Przed nałożeniem hennowej pasty moje odrosty zostały rozjaśnione w salonie Karoliny (zdjęcie nr 3), a następnie umyte fryzjerskim szamponem LeCher, który oczyścił je z wszelkich osadów i minerałów. Później została na nie nałożona pasta. Następnie włosy przykryłam czepkiem i dodatkowo założyłam na głowę czapkę, aby utrzymać ciepło. Pozostało mi czekać kilka godzin, zanim będę mogła zmyć hennę, toteż miałam czas, żeby stworzyć nieduży wzór mehendi dla Karoliny. :)

Hennę trzymałam na głowie ok. 3,5 h, a potem zmyłam czystą wodą, co nie było łatwe - były bardzo poplątane. Na szczęście się udało i dzisiaj mogłam się cieszyć kolorem, który widać zdjęciach.


ZALETY: Łatwość hennowania, krótki czas farbowania, przyjemny zapach.
WADY: Brak

PS: Niestety nie mogę dodać tu zdjęć :(
Link do tego posta

tysia1992

W serwisie od dnia:
2020-02-23 17:03:34

ilość postów na forum:
1

IP : 89.64.76.122

 
Oczywiście jeśli ktoś szukałby pomocy przy hennowaniu, chętnie pomogę :)
Link do tego posta

eqierka

W serwisie od dnia:
2015-01-23 09:07:50

ilość postów na forum:
10

IP : 185.97.16.173

 
Moim zdaniem lepiej jest jednak farbowac farbą. Efekt jest lepszy. Zerknijcie sobie na tę farbę:
https://lavandin.pl/product-pol-6397-GARNIER-Olia-farba-do-wlosow-bez-amoniaku-7-13-Bezowy-Ciemny-Blond.html

Bardzo ładny i dobrze trzymający się kolor -farba nie ma w sobie amoniaku, tak wiec nie jest niszcząca jeśli chodzi o włosy.... Nie podrażnia tak mocno skóry głowy, jak inne farby. Zdecydowanie nowy poziom jesli chodzi o farbowanie domowe :) Dobrze też zakrywa odrosty. Sporo farby w opakowaniu więc jest dość wydajna, spokojnie starcza na włosy do ramion.

Cenowo jest ok aczkolwiek lepiej zamawiać przez neta.

Post
do góry strony