Uroda.com / Forum / Cała Ty - Twoje ciało / Jak się pozbyć rozstępów w domu?

Forum

Twoje ciało

Wątek: Jak się pozbyć rozstępów w domu?

Jak się pozbyć rozstępów w domu?

Link do tego posta Jak się pozbyć rozstępów w domu?

gugu

gugu

W serwisie od dnia:
2010-12-10 12:09:50

ilość postów na forum:
0

IP : 213.238.110.243

Innymi słowy czy można walczyć z rozstępami łatwo i przyjemnie, bez kosztów i zbędnego „zawracania głowy”? Otóż jest to zdecydowanie możliwe, a receptę jak to robić znajdziesz poniżej!
Profilaktyka
Stara maksyma, która głosi, że lepiej zapobiegać niż leczyć, ma również zastosowanie w przypadku rozstępów. Zapobieganie to najskuteczniejsza i najprostsza metoda walki z nimi. Wystarczy przestrzegać paru prostych zasad aby problem rozstępów nas w ogóle nie dotknął, a jeżeli już to w niewielkim stopniu. Podstawa to zdrowy tryb życia, a więc zbilansowana, zdrowa dieta, bogata w warzywa, owoce, chude mięso, ryby. Równie waży element zdrowego życia to sport. Jego regularne uprawianie, zwłaszcza na świeżym powietrzu, zdecydowanie bardzo pomaga na utrzymanie dobrej kondycji skóry, a przede wszystkim jej sprężystości, tak ważnej w profilaktyce rozstępów. No i wreszcie sen i spokój, które pomagają wzmacniać ogólną kondycję organizmu, co przekłada się stan naszej skóry. W niektórych przypadkach zalecana jest szczególna ostrożność i wzmożona czujność na froncie „rozstępowym”. Dotyczy to okresu ciąży i oraz stanów gwałtownych wahań wagi.

wiecej na http://zdrowoipieknie.blogspot.com/
Link do tego posta rozstepy

sss

W serwisie od dnia:
2009-07-22 17:13:29

ilość postów na forum:
7

a co zrobić jak się je już ma?

jakoś nie przekonuje mnie Twoja rada...
Link do tego posta

Dominika0118

W serwisie od dnia:
2010-10-10 18:44:06

ilość postów na forum:
1

IP : 83.26.136.32

ja tez nie jestem przekonana bo zdrowo odrzywialam sie i codziennie chodzilam na dlugie spacery, przed ciaza tez cwiczylam joge, duzo spalam a i tak mam mnustwo rozstepow, jak ich moge sie pozbyc teraz
Link do tego posta

eva83

W serwisie od dnia:
2011-03-05 19:45:07

ilość postów na forum:
28

IP : 79.186.130.19

Dokładnie. Taka profilaktyka nic nie daje... Ja nawet kremy stosowałam i wydawałam na nie kupe kasy i nic. Rozstępy ak były tak są i z roku na rok widzę, że jest ich coraz więcej...
Link do tego posta

Foczka

W serwisie od dnia:
2010-12-27 12:21:15

ilość postów na forum:
68

IP : 77.65.1.222

U mnie w sumie też niewiele kremy dały. Gdy zaszłam w ciąże dbałam o ciało i codzinnie się kremowałam, na początku było ok i się cieszyłam, jednak w 9 miesiącu to był po prostu wylęg. Dopiero teraz zaczynam walczyć z rozstępami, bo jak widać profilaktyka nie zadziałała. Odtawiłam kremy i zaczęłam robić sobie masaże przy pomocy soli, takiej naturalnej do kąpieli (Zabłockiej Soli Termalnej), nie zwykłej kolorowej. Czasami używam tylko mojej ręki, czasami specjalnej rękawicy, albo masażera. Od miesiąca się w to bawię i jak na razie rozstępy stają się płytsze także się ciesze :)
Link do tego posta

wiosenka83

W serwisie od dnia:
2011-03-18 13:50:31

ilość postów na forum:
5

IP : 91.193.208.105

Z rozstępami to niestety tak już jest, że bardzo dużą rolę odgrywa w ich przypadku genetyka, nie ważne czasami jak się staramy, jeśli mają się pojawić to niezależnie od tego co robimy i tak się pojawią;) Praktycznie przez całą ciążę temat rozstępów był mi obcy, używałam profilaktycznie kremów przeciw rozstępom, smarowałam się oliwką - ten sposób polecam jako szczególnie skuteczny, a na dodatek maksymalnie nawilżający ciało. Pod koniec ciąży rozstepy tak czy inaczej jednak się pojawiły. Obecnie walczę z nimi kremami i oliwką, piję dużo wody i jeżdżę na rowerze.
Link do tego posta

poziomka

W serwisie od dnia:
2011-03-14 13:50:48

ilość postów na forum:
47

IP : 89.73.44.149

Chyba najłatwiej i najtaniej to pogodzić się, że ma się te rozstępy. Co nie oznacza, że nie można odpowiednio pielęgnować by zmniejszyć ich widoczność.
Link do tego posta

duszyczka25Ela

W serwisie od dnia:
2012-02-03 10:01:17

ilość postów na forum:
13

IP : 89.229.130.248

Rozstępy jeżeli są fioletowe to można je jeszcze leczyć ale jak są białe to tylko zmniejszyć widocznośc za pomocą balsamów ujędrniających itp.Ja mimo iż zapobiegałam rozstępom w czasie ciąży i stosowałam drogie kremy przeciw rozstępom to i tak je mam....ale pogodziłam się z tym ;)
Link do tego posta

Malutkaa

W serwisie od dnia:
2011-08-19 10:35:53

ilość postów na forum:
43

IP : 193.34.2.1

Roztępów nie da się pozbyć - to skóra, która się rozciąnęła w zbyt szybkim dla niej tępie i popękała.

Ja nie tyłam, ale przy dojrzewaniu, kiedy nabierałam kształtów pojawiły mi się na biodrach. Nic z tym nie da się zrobić. Kosmetyki, które są na roztępy, pozwolą im tylko wyblaknąć - to moja opinia
Link do tego posta

madzia253ak

W serwisie od dnia:
2012-10-03 23:18:47

ilość postów na forum:
5

IP : 195.211.0.57

Możesz je spłycić kosmetykami staną się mniej widoczne
Link do tego posta

AiszaPerfumy_pl

W serwisie od dnia:
2012-12-16 22:18:39

ilość postów na forum:
10

IP : 89.228.107.95

Na rozstępy polecam Bio-oil. Jest to specjalistyczny produkt do pielęgnacji skóry, przygotowany, aby móc poprawić wygląd skóry z rozstępami, bliznami, nierównomiernym kolorytem. Produkt jest również efektywny w pielęgnacji skóry starzejącej się i odwodnionej. Istotna poprawa wyglądu rozstępów u 100% badanych osób po 8 tygodniach. Produkt można też stosować zapobiegawczo w miejscach podatnych na rozstępy od rozpoczęcia II trymestru ciąży.
Link do tego posta Jak się pozbyć rozstępów w domu

Derma-Clinic

W serwisie od dnia:
2013-03-05 15:28:33

ilość postów na forum:
58

IP : 87.205.11.238

Zgodzę się z treścią postu w przypadku gdyby dotyczył on metod zapobiegania rozstępom.
Czyli tzw. profilaktyki.

Jeżeli jednak rozstępy już się pojawiły to zdecydowanie to, co powyżej zostało tutaj wymienione, nie wystarczy.

W przypadku, kiedy jesteśmy na poczatku walki z rozstępami i posiadają one jeszcze barwę różową, można spróbować zastosować preparaty z zawartością kolegenu. Ich skuteczność jest jednak niezbyt wysoka.

Niestety rozstępów nie da się wyleczyć w domu. Skuteczne leczenie odbywa się w gabinecie lekarskim przy użyciu terapii laserowej i niezbędna tutaj jest konsultacja ze specjalistą.
Link do tego posta

Kwiatkosia

W serwisie od dnia:
2016-01-08 01:11:52

ilość postów na forum:
5

IP : 89.78.13.39

Potwierdzam w 100% . Nie zna skuteczniejszej metody niż zabiegi laserowe, bo problem rozstępów to problem poważny i dotyczy głębokich warstw skóry. Najlepiej poszukać na wyszukiwarce zabiegów fryzjerskich i kosmetycznych http://lavito.pl , żeby znaleźć odpowiedni laser blisko domu i poczytać opinie. Zamawiając przez Lavito można upolować spora zniżkę.
Link do tego posta

blizniaczka

W serwisie od dnia:
2016-01-23 18:23:26

ilość postów na forum:
26

IP : 109.173.147.103

Rozstępów nie pozbędziesz się stosując domowe metody. Najskuteczniejszy jest laser. Moja siostra chodziła do Vici Clinic w Krakowie. Wystarczyły 3 zabiegi by przestały być widoczne. Im wcześniej poddasz się zabiegowi tym lepsze efekty osiągniesz. Zabieg jest bolesny ale maść Emla łagodzi dolegliwości (warto zakupić).