Uroda.com / Artykuły / Znaczenie błonnika w naszej diecie, czyli poczuj się lekko na lato!

Artykuły

Znaczenie błonnika w naszej diecie, czyli poczuj się lekko na lato!

2017-07-08


Uczucie ciężkości i zmęczenia, które negatywnie wpływa na nasze samopoczucie, może popsuć każdy wakacyjny wyjazd lub lato spędzone w mieście. W ciepłe, letnie dni każda z nas pragnie być pełna energii, pewna siebie, ubrana w promienny uśmiech i zwiewną sukienkę, w której wygląda zjawiskowo. Jak zatem poczuć się lekko na duchu i ciele? Poznaj prosty sposób na doskonałe samopoczucie i smukłą talię od LR Health&Beauty.

Autor: Uroda.com

Źródło: informacja prasowaBłonnik pokarmowy nazywany jest inaczej włóknem pokarmowym. To grupa substancji pochodzenia roślinnego, która nie ulega trawieniu, wchłanianiu w przewodzie pokarmowym człowieka i nie jest przez nasz organizm przyswajana. Mogłoby się więc wydawać, że błonnik nie jest ważną substancją dla naszego organizmu, jednak jest wręcz przeciwnie! Zdaniem dietetyka Gilliana McKeitha błonnik chociaż w diecie nie odgrywa żadnej roli, jest niezwykle cenny dla naszego organizmu.

W prosty sposób poczuj się dobrze w swoim ciele

Lista zalet błonnika jest bardzo długa. Na samym jej początku jest dobre samopoczucie i uczucie lekkości, a to za sprawą tego, że błonnik pozytywnie wpływa na nasz układ trawiennywypełnia jelita i pobudza je do działania. Autor książki „Encyklopedia żywienia. Przewodnik po zdrowym życiu” dodaje, że błonnik ułatwia wydalanie niestrawionych resztek i reguluje czas przechodzenia pokarmu przez układ pokarmowy. Inną jego zaletą jest obniżenie poziomu glukozy i cholesterolu we krwi .

Gdzie zatem szukać tego cennego elementu, jakim jest błonnik w naszej diecie? FiberBoots3 od LR Health&Beauty jest doskonałym suplementem diety dla osób spożywających mało owoców i warzyw, produktów pełnoziarnistych oraz nasion roślin strączkowych. Jeśli nie gustujemy w warzywach, suszonych owocach, fasoli lub pełnoziarnistym chlebie wówczas nasza dieta może być uboga w błonnik. Co pokazują również badania: 69 proc. mężczyzn i 75 proc. kobiet nie osiąga zalecanej przez Niemieckie Towarzystwo Żywienia wartości spożycia błonnika, która wynosi 30 gramów dziennie.

FiberBoost3 jest prosty w przygotowaniu i można go z łatwością wkomponować w swój codzienny jadłospis. Na dodatek suplement diety od LR Health&Beauty nie zawiera dodatku cukru, a swój smak zawdzięcza stewii, czyli naturalnej substancji słodzącej. Regularne stosowanie FiberBoost3 sprawi, że będziesz czuć się lekko i zdrowo.

Przepis na uczucie lekkości

Zaleca się przyjmować jedną przygotowaną porcję FiberBoost3 raz dziennie między dwoma posiłkami.
Sposób przygotowania: wymieszaj zawartość dwóch miarek (jednak miarka = w przybliżeniu 3,5g) w 200 ml niskotłuszczowego, bezlaktozowego mleka (o zawartości tłuszczu 1,5%) lub wody. W tym celu przygotuj naczynie o pojemności co najmniej 300 ml.
W trakcie suplementacji należy pamiętać o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów.
Informacje o produkcie: 
LR Health&Beauty FiberBoost3 210 g, 89,90 zł

O marce LR Health & Beauty Polska

LR Health & Beauty Polska to wiodącą firma sprzedaży bezpośredniej w Europie, której polski oddział mieści się w Katowicach. Jej zakres działalności obejmuje: dystrybucję wysokiej jakości suplementów diety, luksusowych kosmetyków do pielęgnacji i makijażu, perfum oraz urządzeń kosmetycznych. Firma stanowi część założonego w 1985 roku w Niemczech globalnego koncernu LR Health & Beauty, który posiada swoje oddziały w 28 krajach. Marka współpracuje z: międzynarodowymi gwiazdami: Brucem Willisem, Karoliną Kurkovą czy Guido Maria Kretschmerem, niezależnymi ośrodkami badawczymi – Dermatest, IASC, Fresenius oraz z markami samochodowymi: Mercedes oraz Opel.
 photo fb_zps7hvweqzd.jpg

Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony