Uroda.com / Artykuły / Zminimalizuj ryzyko infekcji intymnych – 5 rad

Artykuły

Zminimalizuj ryzyko infekcji intymnych – 5 rad

2014-05-06


Wstydliwe, bo nie wszyscy wiedzą skąd infekcje intymne się biorą. Przecież nie zapytasz koleżanki: słuchaj... miałaś kiedyś grzybicę pochwy?

Autor: Point.fm

Źródło: www.point.fm


Do infekcji narządów płciowych może dojść nawet u dbających o higienę kobiet. Chodzi o to, by zminimalizować ryzyko pojawienia się pierwszych oznak problemu i dbać o siebie. Nie tak, jak nam się wydaje, ale ODPOWIEDNIO!

1. Każdy seks według tych samych zasad

Spontaniczny seks to bezsprzecznie przyjemność, jednak czasem zupełnie niewarta swojej ceny. Pochwa nie potrafi się oczyścić sama ze wszystkich bakterii, co za tym idzie należy jak najmniej ich pochwie dostarczać. W praktyce wygląda to tak, że partner przed każdym stosunkiem powinien umyć dokładnie genitalia, zaś kobieta po każdym stosunku powinna zrobić siusiu, bo to skutecznie czyści jej ciało z bakterii, które chętnie gromadzą się u wejścia do pochwy.

2. Golenie okolic intymnych ze szczególną ostrożnością

Większość lekarzy nie pochwala całkowitego pozbywania się owłosienia w okolicach intymnych. Włoski u wejścia do pochwy, chronią ją przed bakteriami, więc najlepiej byłoby nie usuwać ich zupełnie. Jeśli jednak jesteśmy zdecydowanymi przeciwniczkami jakichkolwiek włosów w tych okolicach, pozbywajmy się ich za pomocą kremów i pianek, a nie tradycyjnych maszynek, które mogą powodować trudne do wyleczenia zapalenie mieszków włosowych.

3. Papier toaletowy i wkładki mają znaczenie

Jeśli masz skłonność do ”łapania infekcji” najlepiej używaj bezzapachowych papierów toaletowych, bo takie mogą podrażniać skórę. Wkładek higienicznych nie używaj codziennie, a w trakcie używania zmieniaj około 2-3 razy dziennie. Unikaj wersji zapachowych, wybieraj raczej te „oddychające”.

4. Rutynowa higiena płynem, bez gąbki

Do mycia okolic intymnych nie używamy gąbek ani myjek, bo w nich lubią gromadzić się szkodliwe drobnoustroje. Optymalny płyn do higieny intymnej to ten o neutralnym dla skóry pH. W długich podróżach zawsze stosuj chusteczki do higieny intymnej oraz nakładki na deskę w toalecie.

5. Dostęp do powietrza!

Narządy płciowe też potrzebują dostępu do świeżego powietrza. Jeśli więc możesz sobie na to pozwolić, sypiaj czasem we własnym łóżku bez majtek. Do tego nie ubieraj się zawsze od razu po prysznicu – chodzenie chwilę nago też jest czasem potrzebne.

Źródło: http://pl.point.fm/ wszystkie kobiece sprawy w jednym miejscu

 


 
Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony