Uroda.com / Artykuły / Zimowe szaleństwa z Blistexem

Artykuły

Zimowe szaleństwa z Blistexem

2013-01-30


Sezon zimowych wyjazdów w góry trwa. Marka Blistex® podpowiada, co ze sobą zabrać i jak się przygotować, by śnieżne szaleństwo dawało nam prawdziwą radość.

Autor: pr

Źródło: informacja prasowa

 

Trzymaj formę ponad normę

Narty czy snowboard to najpopularniejsze sporty zimowe. Sprawiają dużo radości i wzmacniają kondycję. Pamiętajmy jednak, żeby nie wyjeżdżać na stok bez uprzedniego przygotowania. Ok. 6 tygodni przed planowanym wyjazdem powinniśmy zacząć trening. Należy zadbać przede wszystkim o wzmocnienie mięśni i stawów w nogach, ze szczególnym naciskiem na kolana. Pamiętajmy także o ćwiczeniach wzmacniających mięśnie kręgosłupa, ponieważ są to sporty szczególnie obciążające ten obszar ciała. Jeśli nie chcemy ćwiczyć sami, na przykład korzystając z filmów instruktażowych dostępnych w internecie, wówczas  z pomocą przyjdą nam kluby fitness. Wiele z nich prowadzi specjalne zajęcia przygotowujące do sezonu narciarskiego.
 

Pamiętaj o właściwym przygotowaniu sprzętu

Przygotowanie sprzętu do sezonu to kolejna istotna kwestia. Po całym roku nieużywania wymaga on gruntownego przeglądu. Oczyść go z kurzu i nasmaruj. Sprawdź, czy nie poluzowały się wiązania, czy regulacja zapięcia działa tak jak powinna. Zobacz, czy ubrania oraz gogle i kask nie są uszkodzone i nie wymagają wymiany. Jeśli nie masz pewności co do stanu swojej deski czy nart, udaj się do specjalnego serwisu. Za drobną opłatą pracownicy podpowiedzą Ci, co ewentualnie należy wymienić lub naprawić. Zimą korzystaj także z giełd narciarskich, gdzie często można trafić na snowboardowe czy narciarskie perełki w bardzo przystępnych cenach.

Zadbaj o siebie i swoją skórę!

Wyposażeni w odpowiedni sprzęt i ciepło ubrani już prawie możemy ruszać na stok. Prawie, bo należy pamiętać też o odpowiedniej ochronie skóry. Smagana wiatrem            i mrozem na stoku jest narażona na  różne uszkodzenia. Koniecznie trzeba zaopatrzyć się w specjalny krem do twarzy, odpowiedni do stosowania w zimie. Przy niskich temperaturach jest to niezbędne, by nie doprowadzić do odmrożeń i uszkodzeń głębszych warstw skóry twarzy. Warto zwrócić uwagę, czy krem zawiera filtr UVB, który uchroni cerę przed poparzeniami powodowanymi przez promienie słoneczne, intensywnie odbijające się od białego śniegu.


Ocena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2013-01-30 14:24:15
    Bardzo pomocne wskazówki, które pomogą nam cieszyć się swoim ulubionym sportem bez negatywnych skutków.
    IP: 31.128.17.12
do góry strony