Uroda.com / Artykuły / Zimowe SPA – jakie zabiegi pomogą Ci wyglądać kwitnąco

Artykuły

Zimowe SPA – jakie zabiegi pomogą Ci wyglądać kwitnąco

2014-02-04


Czekolada, cynamon, cytrusy i cukier – oto z czego powinno się korzystać podczas zimowej wizyty w SPA.

Autor: Point.fm

Źródło: www.point.fmCo dziesiąty Polak przyznaje się do korzystania z rytuałów saunowych oraz SPA. Teraz, kiedy mrozy dają się we znaki, nastała idealna okazja, by skorzystać z dobrodziejstw SPA. Jakie zabiegi wybrać z zimowej oferty SPA?

Peeling rozgrzewający

Zimowe powietrze nie tylko jest nieco bardziej suche od letniego czy jesiennego, ale także znacznie bardziej ostre dla naszej skóry. Szybciej obumierają jej wierzchnie warstwy, szybciej też powinnyśmy pozbywać się naskórka. Dlatego zimą szczególnie polecane są gruboziarniste peelingi ciała. Najlepiej, jeśli pozbycie się naskórka połączymy z rozgrzewającą nutą zapachową np. imbir z pomarańczą czy cynamon z wanilią.

Masaż poprawiający krążenie i samopoczucie

Zimą wiele z nas ma problem z prawidłowym krążeniem ze względu na ciągłe i nagłe zmiany temperatury. Najlepszym pomysłem na poprawę tej sytuacji jest masaż! Dobre jest, jeśli zimowy masaż łączy elementy relaksujące, z regenerującymi oraz poprawiającymi krążenie. Zimą dobrze jest więc zdecydować się na masaż całego ciała czekoladą (jeśli mamy zimowy spadek formy psychicznej) lub miodem. Miód ma szereg pozytywnych konsekwencji dla naszego ciała. Po pierwsze w naturalny sposób poprawi krążenie, po drugie cudownie rozgrzeje, a po trzecie i być może najważniejsze masaż taki ma właściwości przeciwzapalne.

Odświeżenie z pobudzeniem

Peeling cukrowy, masaż z grapefruitem w roli głównej i masło shea na deser – idealny pakiet na orzeźwienie i nawilżenie. Jeśli nie lubimy zapachu grapefruita, wybierzmy jakiś inny cytrus, ponieważ zawarta w nim witamina C jest idealna do zimowego pobudzenia.

Fototerapia

Leczenie światłem, którego mamy zimą niedobór jest idealnym sposobem nie tylko na poprawę samopoczucia, ale cały szereg schorzeń. Dzięki światłu poprawimy jakość swojego snu, zminimalizujemy zmęczenie i ból głowy. Odpowiedni dobór światła wpływa też pobudzająco na układ odpornościowy, pomaga w ukrwieniu tkanek oraz pomaga zwalczać pomarańczową skórkę.

Źródło: http://pl.point.fm/ wszystkie kobiece sprawy w jednym miejscu

 
Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony