Uroda.com / Artykuły / Zbawienny wpływ masażu

Artykuły

Zbawienny wpływ masażu

2013-06-03


Chociaż okres wakacyjnych wyjazdów zbliża się wielkimi krokami, większość z nas już teraz marzy o tym, by choć na chwilę pozwolić odetchnąć swemu zmęczonemu ciału. Jednym ze sposobów na odzyskanie równowagi, odprężenie i naładowanie baterii jest masaż.

Autor: Daniela Stier - SPA Hotel Zamek Lubliniec

Źródło: informacja prasowaDobroczynny wpływ masażu dostrzegali już starożytni. Jako metodę leczniczą stosowano go w Indiach i Chinach. Znany był także w Grecji. Dziś za sprawą rozwijającej się fizjoterapii i coraz większej popularności centrów spa, masaż przeżywa swój renesans.


Jak to działa?

Technik i rodzajów masażu jest tak wiele, że nie sposób je wszystkie nawet wymienić. Łączy je natomiast fakt, że usprawniają przepływ krwi i limfy w naczyniach, a także pobudzają układ nerwowy. Dzięki temu mięśnie są lepiej dotlenione, metabolizm przyspiesza, organizm łatwiej usuwa toksyny a skóra staje się jędrniejsza i lepiej odżywiona. Co ciekawe, masaż oddziałuje też na te sfery funkcjonowania organizmu, z którymi wydaje się w ogóle nie mieć związku. Jak się okazuje, usprawnia on m.in. pracę płuc. Co więcej, może także poprawiać trawienie i wspomagać filtracyjną czynność nerek.

Nie bez znaczenia jest również sytuacja i otoczenie, które towarzyszą masażowi. Warto zadbać o to, by warunki były sprzyjające i odpowiadały naszym upodobaniom.  Ważne jest więc, by w gabinecie lub pokoju zabieg uzupełniała miła dla ucha muzyka, przyjemny zapach i odpowiednie oświetlenie. Wszystko to pozwoli na chwilę zapomnieć o codziennym stresie, oderwać się od natłoku zajęć i męczących myśli.


Ocena: 0

Komentarze (4)

 

 • 2014-05-17 14:31:54
  Asia
  Witam, jestem dość aktywną osobą i często mam różnego rodzaju kontuzję dlatego często korzystam z usług na ciało zwłaszcza z tych proponowanych na stronie http://www.tuttibeauty.pl/uslugi/cialo.html do gustu przypadł mi masaż sportowy i izometryczny koją bóle i pomagają w rehabilitacji ;-) Polecam szczególnie aktywnym
  IP: 109.95.204.7
 • 2013-08-10 08:07:44
  0xB2yrwU
  Skodą Fabia kombi jeżdżę od 2007 roku do dzisiaj.Autko z mootikrem 1.4 MPI z instalacją gazową sprawuje się naprawdę super.W tym roku byłem autkiem w Grecji -bez żadnych problemf3w.Przebieg jest już dość duży bo nakręcone mam 240 tys.i jak na razie bez żadnej poważniejszej naprawy. Zaobserwowałem ciekawą rzecz- jak auto jest dobrze obciążone- trzy osoby dorosłe i bagaż to przy spokojnej jeździe na autustradzie niewiele spala( do 7 litrf3w gazu!!!).Bardzi ważna rzecz- praktycznie w każdym dużym mieście bez problemu serwis i sklepy firmowe. .Polecam wszystkim.
  IP: 106.187.88.234
 • 2013-08-03 11:20:16
  MelZ3YOR3p
  Bardzo mi się podoba takie anltzaycine ujęcie eksploatacji Skody OCTAVII na przestrzeni wielu lat. Ja też uważam, że to bardzo udane auto i zamierzam kupić OCTAVIE jako auto używane. Właśnie taka opinia upewnia mnie w słuszności mojego wyboru, wiem, że nie powinnam napotkać na jakieś wielkie problemy i narazić się na nadmierne koszty. Myślałam o dieslu, ale nie jeżdżę dużo a wiem że można trafić na kosztowne naprawy tego silnika, turbiny. Tak więc wybiorę podstawowy motor 1.6 benzyna i liczę, że będzie rf3wnie niezawodny jak u autora tekstu o 9 latach z Ocyavią.Pozdrawiam,Ewa Nowicka
  IP: 94.23.238.222
 • 2013-06-07 09:48:56
  dark_forest
  O tak.. kocham masaż! Koi nie tylko ciało, obolałe mięśnie, ale też uspokaja duszę.
  IP: 5.226.69.34
do góry strony