Uroda.com / Artykuły / Zasady doboru idealnego podkładu na wiosnę

Artykuły

Zasady doboru idealnego podkładu na wiosnę

2014-04-16


Każda z nas powinna używać dwóch różnych podkładów. Jeden na okres jesienno-zimowy, drugi na okres wiosenno-letni. Kiedy temperatura w południe zaczyna sięgać 20 stopni – to znak, ze czas zmienić podkład. Czym się kierować przy wyborze?

Autor: Point.fm

Źródło: www.point.fmWiosenno-letnia zmienność - SPF

Podkład doskonały na zimne dni powinien przede wszystkim tworzyć barierę ochronną przeciw chłodnemu powietrzu. Musi chronić przed wiatrem, mieć inny kolor i konsystencję niż podkład letni. Ten drugi bowiem może być, lżejszy, mniej kryjący i przede wszystkim matujący – w końcu latem nasza skóra (niezależnie od jej typu) wytwarza więcej sebum. Dla ochrony przeciw promieniowaniu zalecane jest stosowanie podkładów o SPF minimum 15.

Rozświetlenie i konsystencja kremu

Zadaniem podkładu idealnego na wiosenne i letnie dni jest ochrona przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Poza tym już wiosną warto zadbać o podkład odbijający światło i rozświetlający. Taką rolę spełniają podkłady stapiające się ze skorą oraz kremy typu BB lub CC.

Jakie składniki odżywcze?

Jak często sprawdzacie skład podkładów? Może warto przeczytać co kryje się w tubce naszego ulubionego produktu. Niezbędnymi na wiosnę składnikami będą m.in.: peptydy, witamina C i E czy magnez, nie zaszkodzi, jeśli w składzie podkładu znajdziemy wyciągi z roślin oraz kwas hialuronowy.
Dla cer problemowych podkłady powinny zawierać także składniki przeciwzapalne np. kompleks cynku.

A co jeśli wiosną potrzeba efektu krycia?

Podkłady kryjące kojarzą nam się z grubą warstwą i szybko wnikającą w pory konsystencją, która mimo iż szybko tężeje, bardzo słabo się rozprowadza. W efekcie mamy maskę, która najpierw wysycha w strefie T, a później obnaża problem błyszczącej cery. Ale podkład kryjący niedoskonałości wcale nie musi być ciężki. By uzyskać doskonały efekt nie trzeba też inwestować kilkuset złotych w specjalistyczny podkład apteczny. Można testować już początkiem wiosny podkłady podczas wysiłku fizycznego na świeżym powietrzu – będziemy wiedziały czy podkład się trzyma czy nie wysusza cery i przede wszystkim czy brzydko nie tężeje . Pomieszajmy dwa ulubione podkłady; np. jesienny z kremem BB – efektem będzie połączenie krycia z lekkością w rozprowadzaniu.

Podkład to nie wszystko

Podkład, by mógł spełniać wszystkie swoje zadania, musi być odpowiednio wykończony. A idealnym wykończeniem jest transparentny puder. Doskonałym wykończeniem wiosennego makijażu są też produkty mineralne do kolorowego makijażu. Mineralne cienie nie tak chętnie jak zwykłe zatrzymują się w załamaniu ruchomej powieki i nie ingerują za bardzo w pH naszego naskórka.

Źródło: http://pl.point.fm/ wszystkie kobiece sprawy w jednym miejscu

 
Ocena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2014-11-20 11:48:15
    malinka
    Ja używam i latem i zimą podkładów mineralnych Rhea. Po pierwsze nie uczulają, po drugie nie zapychają porów (bardzo ważne dla mnie), długo się trzymają, bardzo dobrze kryją i matują, chronią przed słońcem, są bardzo wydajne i niedrogie- czego więcej można chcieć od podkładu?
    IP: 80.55.191.146
do góry strony