Uroda.com / Artykuły / Z nową figurą w NOWY ROK – jak zrealizować noworoczne postanowienie?

Artykuły

Z nową figurą w NOWY ROK – jak zrealizować noworoczne postanowienie?

2016-12-16


Wielkimi krokami zbliża się Nowy Rok, a wraz z nim nowe postanowienia. Jednym z najczęściej podejmowanych wyzwań, obok rzucania palenia, jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Jest to jedno z tych postanowień, w którym wyjątkowo trudno nam wytrwać. W ciągu pierwszych dni i tygodni twardo trzymamy się diety i chodzimy na siłownię, jednak z czasem odpuszczamy… Co zrobić by wytrwać w noworocznym postanowieniu przez kolejne 364 dni i osiągnąć, a potem utrzymać upragnioną wagę?

Autor: Uroda.com

Źródło: informacja prasowaFenomen noworocznych postanowień

Nowy Rok to taka symboliczna data, kiedy obiecujemy sobie, że coś w naszym życiu się zmieni. Przełom roku zachęca do bilansów, podsumowań i okazuje się, że wiele spraw wymaga rewizji. Idealną datą na wprowadzanie zmian jest 1 styczeń, lubimy bowiem zaczynać od konkretnego terminu – od poniedziałku, od następnego miesiąca czy właśnie od Nowego Roku. Na liście najczęstszych postanowień noworocznych, na samym szczycie widnieje redukcja wagi, a co się z tym wiąże - rozpoczęcie diety i zapisanie się na siłownię, basen czy po prostu bieganie. Często zaczynamy bardzo intensywnie, jednak zapał trwa krótko i okazuje się, że kończymy rok z tą samą lub większą wagą, a dodatkowo pełni frustracji z powodu poniesionej porażki. Aby w kolejnym roku odnieść sukces na tym polu trzeba przede wszystkim zmienić podejście. Samo postanowienie nie zrobi z nas szczupłych, wymaga to podjęcia pewnych kroków i konsekwentnego ich przestrzegania. W naszym postanowieniu warto też uwzględnić fakt, że pojawią się gorsze dni, przeszkody, które uniemożliwią nam na jakiś czas realizowanie tego co sobie przyrzekliśmy (choroba, niedyspozycja spowodowana menstruacją, złe samopoczucie itp.). To, że w chwili słabości skusisz się na czekoladę, czy wyjdziesz na piwo i zjesz burgera ze znajomymi nie znaczy, że musisz się zamęczać wyrzutami sumienia. Takie incydentalne działanie z pewnością nie zaburzy Ci planu na szczupłą sylwetkę, jeśli sukcesywnie będziesz o nią zabiegać. Uświadom sobie, że takie dni się zdarzają, ale ważne, aby potem powrócić do swoich zdrowych nawyków. Nie traktuj tego jako porażkę i nie poddawaj się przy pierwszym złamaniu danej sobie obietnicy. Wprowadzenie zdrowego stylu życia wymaga czasu i konsekwencji - trzeba o tym pamiętać!

Ocena: 0

Komentarze (4)

 

 • 2017-07-20 21:53:38
  Arkadiusz
  Nie musisz kupować u pośredników, bądź po cenie detalicznej. Stwórz Swój własny profil na stronie Duolife y kupuj po cenach klubowych. Zainteresowanych zapraszam do rejestracji ;) https://cambiatuvida.myduolife.com/register.html Masz wątpliwości, bądź pytania? Zadaj je, jestem do dyspozycji pod mailem: cambiatuvida.duolife@gmail.com
  IP: 92.177.54.151
 • 2017-02-28 12:00:12
  RENKA ROMANOV
  https://renatabaranska.myduolife.com/shop.html NIC NA RYNKU TEGO NIE PRZEBIJE !!! POLECAM !!!
  IP: 155.158.4.1
 • 2017-01-24 11:07:56
  Małymi kroczkami do sukcesu to moja dewiza ;)
  IP: 83.26.240.29
 • 2017-01-24 11:07:21
  Małymi kroczkami do sukcesu to moja dewiza ;)
  IP: 83.26.240.29
do góry strony