Uroda.com / Artykuły / Wszystko o pudrach

Artykuły

Wszystko o pudrach

2013-07-29


Sypki, w kamieniu, w kulkach… Mineralny czy klasyczny? Oto jest pytanie. Podpowiemy, jakiego pudru powinnaś używać, aby Twoja skóra wyglądała promiennie i świeżo każdego dnia.

Wioleta Derkowska

Autor:

Wioleta DerkowskaKiedyś jednym z najważniejszych składników bazowych pudru była skrobia. Dziś jest to talk. Pozostałe to m.in. mika, kreda, pigmenty mineralne, tlenki cynku i żelaza. Pudry z wyższej półki zawierają jedwab i ekstrakt z pereł.

Polki sięgają coraz częściej po kosmetyki naturalne. Stąd tak duże zainteresowanie pudrami mineralnymi. W ich skład wchodzą m.in. mika, dwutlenek tytanu, tlenki cynku i żelaza. Największą zaletą tych kosmetyków jest efekt matowienia z jednoczesną pielęgnacją skóry. Pudry tego typu nie zawierają talku, wosku, olejków i konserwantów, które mogą zaburzać procesy oddychania skóry. Można je stosować bez użycia podkładu i korektora. I tak uzyskasz krycie wszelkich niedoskonałości.

Od czego zacząć…

Najważniejszą rzeczą w codziennym makijażu jest oczyszczanie, nawilżenie i odżywienie skóry. Należy to zrobić zanim zabierzemy się do nakładania pudru, podkładu itd. Prawidłowo przygotowana skóra twarzy lepiej wchłania podkład i pomaga mu się dłużej utrzymać oraz wyglądać świeżo i naturalnie.

… i jak zakończyć

Najlepiej wykończyć makijaż pudrem sypkim. Dobrze jest użyć pudru transparentnego. Ma on przede wszystkim utrwalić podkład, korektory i wszystkie substancje, które wcześniej nałożyliśmy na skórę twarzy. Jeśli przesadzimy z jego ilością, łatwo zbierzemy nadmiar kosmetyku. Wystarczy przetrzeć skórę suchym wacikiem. Należy pamiętać o tym, by zapudrować również powiekę. To idealna baza pod cień. Będzie się on lepiej i dłużej utrzymywał w nienaruszonym stanie. W ciągu dnia najlepszy i najwygodniejszy do szybkich poprawek jest puder w kamieniu. Pomaga łatwo i wygodnie kontrolować wygląd make-upu w ciągu całego dnia.

Ocena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2013-07-29 14:38:18
    W
    strasznie chaotycznie napisane, nie podoba mi się.
    IP: 83.26.106.236
do góry strony