Uroda.com / Artykuły / Wiosenne sałatki - lekkie i zdrowe

Artykuły

Wiosenne sałatki - lekkie i zdrowe

2013-04-11


Na wiosnę wszystkie chcemy być fit. Pomogą nam w tym lekkie, dietetyczne sałatki, które powinnyśmy na stałe włączyć do wiosennej diety.

nicavera89

Autor:

w s

Źródło: uroda.com


Dobre dla każdego

Są lekkostrawne, nie tuczą, za to zapewniają dużo witamin i tym samym dobrego samopoczucia. Wiosenne sałatki to niezbędny dodatek do każdej diety, zwłaszcza kiedy nadchodzą cieplejsze dni i tracimy ochotę na obfite w tłuszcze i węglowodany posiłki. Sałatki są również dobre dla osób, które chcą podjąć aktywność fizyczną, gdyż przy minimum kalorii zapewniają dużo energii tak potrzebnej podczas ruchu.


Świeże warzywa

Przepisów na wiosenne sałatki jest mnóstwo. Większość bazuje na świeżych (!) warzywach, które powinniśmy kupować tylko w sprawdzonych sklepach. Niepryskane warzywa, którym pozwoli się na ekologiczny rozwój odwdzięczą nam się, zapewniając  dobre samopoczucie i bombę witamin. Zamrożone sałatki często, nawet jeśli nie tracą swoich wartości odżywczych, nie smakują już tak dobrze.

Do sałatek powinniśmy używać tylko lekkich ziołowych sosów lub oliwy i niewielkiej ilości przypraw dla lepszego smaku. Pomocne będą też soki z cytryny czy limonki, które nadadzą charakterystyczny, kwaśny posmak.


Sałatka z oliwkami

Do przygotowania sałatki potrzebny nam będzie ogórek, kilka rzodkiewek, czarne oliwki, ser feta i sos ziołowy. Warzywa myjemy pod bieżącą wodą. Ogórek kroimy w cienkie plastry, z rzodkiewek usuwamy końcówki i również cienko kroimy. Odsączamy czarne oliwki z zalewy i mieszamy razem z pokrojonymi ogórkiem i rzodkiewkami. Następnie kruszymy ser feta, posypujemy nim całość i polewamy wszystko sosem ziołowym. Po lekkim wymieszaniu sałatka nadaje się do zjedzenia.


Ocena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2013-04-11 21:10:35
    wyglądają super :)
    IP: 95.49.166.250
do góry strony