Uroda.com / Artykuły / Uśmiechnięte kobiety mają łatwiej

Artykuły

Uśmiechnięte kobiety mają łatwiej

2013-05-07


ciąg dalszy...

Kompleks numer 2: Brzydki zapach


Zakrywasz usta i czerwienisz się ze wstydu, ponieważ twój oddech przeszkadza nawet tobie? Nie załamuj się. Halitoza to nie powód do wstydu ale objaw chorobowy, który możesz pokonać. Aż w 80% przypadków przykry zapach z ust jest konsekwencją niewłaściwej higieny jamy ustnej. Nie wiesz nawet, że na tylnej, grzbietowej powierzchni języka kolonię rozbiły bakterie, żywiące się resztkami pożywienia, komórkami nabłonka i składnikami śliny. To one wytwarzają lotne związki siarki, przez które wstydzisz się być blisko ludzi.

Polecam używanie skrobaczek do języka i płukanek bakteriobójczych, ale tylko takich, które nie wysuszają jamy ustnej np. z chlorheksydyną – mówi wrocławska stomatolog. Gdy to nie pomoże, warto skontrolować poziom wydzielania śliny. Zbyt mała jej ilość także wywołuje przykry zapach z ust. Podobnie jak niewłaściwa dieta, zakwaszająca organizm. Ogranicz słodkie, potrawy mięsne i mączne. Zmiana będzie korzystna nie tylko dla uśmiechu, ale i figury.

Kompleks numer 3: Krzywe zęby

Zamiast skrywać kompleks, zakrywając usta w uśmiechu, zrób z wady swój atut i po prostu załóż aparat ortodontyczny. To jedna z najzdrowszych mód, która odbierana jest nawet jako symbol pewnego statusu społecznego. Nie chodzi tutaj o zasobność portfela, ale świadomość tego, jak ważny jest zadbany i zdrowy uśmiech – podkreśla dr Gnach- Olejniczak i dodaje, że w Polsce ortodoncja dorosłych staje się coraz bardziej popularna.

Za pomocą aparatu zlikwidujesz diastemę, twoje zęby przestaną się tłoczyć, nachodzić na siebie, będą prawidłowo uszeregowane. Będą też zdrowsze, bo mniej podatne na próchnicę i choroby przyzębia. Nie obawiaj się usuwania zębów – nowoczesne leczenie ortodontyczne rozbudowuje łuki zębowe, tak by zmieściły się w nich wszystkie zęby. Po 1-2 latach leczenia zobaczysz efekty metamorfozy, które sprawią, że będziesz się uśmiechać bez przerwy.


Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony