Uroda.com / Artykuły / Uśmiechnięte kobiety mają łatwiej

Artykuły

Uśmiechnięte kobiety mają łatwiej

2013-05-07


Nie rozmiar stanika czy długość nóg, ale spontaniczność, poczucie humoru i pewność siebie – to mężczyźni cenią w kobietach. Na pierwszy rzut oka liczy się dla nich szczery i swobodny uśmiech. Za jego sprawą szansa na to, że zostaniesz polubiona, wzrasta czterokrotnie.

Autor: Iwona Gnach-Olejniczak - lekarz stomatolog

Źródło: informacja prasowa


Jeśli z jakiegoś powodu zasłaniasz uśmiech rękami lub śmiejesz się półgębkiem, zmień to! W przeciwnym razie będziesz uważana za osobę niepewną siebie, która ma coś do ukrycia lub jest nieszczera. Naszym atawizmem jest opieranie się na pierwszym wrażeniu, jakie robi na nas nowo poznana osoba. Mózg błyskawicznie zbiera informacje o niej i wystawia ocenę: wróg lub przyjaciel. Dlatego wszelkie zakłócenia wywołane niepewną miną będą odbierane na twoją niekorzyść. Zamiast rezygnować z uśmiechu zastanów się, co cię krępuje i rozpraw się z kompleksami.

Kompleks numer 1: Kolor zębów

Za ciemne, za żółte, przebarwione – do barwy zębów mamy coraz więcej zastrzeżeń, zwłaszcza że na topie jest hollywoodzki śnieżnobiały smile. Okazuje się jednak, że biel armatury sanitarnej wcale nie jest taka modna. Barwę zębów dobiera się do fototypu pacjenta, m.in. koloru jego skóry, włosów, oczu. Najważniejszy jest naturalny efekt, bo tylko on gwarantuje harmonię uśmiechu. Dlatego najjaśniejsze odcienie w stomatologicznych kolornikach nie są odpowiednie dla wszystkich typów urody – wyjaśnia Iwona Gnach-Olejniczak.

Jeśli faktycznie twoje zęby są zbyt ciemne, możesz je wybielić. Nie bój się nienaturalnego efektu – każdy ma zapisaną własną podatność zębiny na wybielanie, zgodną z fototypem urody. Możesz wybielić zęby w gabinecie (metoda z wykorzystaniem światła lub wysokiego stężenia preparatów wybielających) albo za pomocą szyn sylikonowych, które przez kilka tygodni nakładasz na noc razem ze środkiem wybielającym. Jeśli cierpisz na przebarwienia oporne na wybielanie, dentysta zaproponuje ci licówki porcelanowe lub tańszy bonding. Efekt: będziesz szeroko uśmiechać się do świata.


Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony