Uroda.com / Artykuły / Uroda w ciąży

Artykuły

Uroda w ciąży


ciążowe zakazy i nakazy

Nie myj okien, unikaj dymu papierosowego i zrezygnuj ze szpilek. A najlepiej nie patrz też przez dziurkę od klucza, bo dziecko będzie miało zeza ani na słońce, bo maluch będzie często płakał. W trakcie ciąży wszyscy bliscy przekazują ciężarnym mnóstwo zasad, których ich zdaniem powinny przestrzegać. Wśród nich są zarówno ciążowe mity, jak i medycznie uzasadnione rady. Podpowiadamy, jak nie pogubić się w tym gąszczu nakazów i zakazów. »

Ocena: 0
Komentarze (4)

Ciąża to wspaniały czas pozbawiony troski o... antykoncepcję. Lokator w brzuszku już jest, możemy zatem nie myśleć o zabezpieczeniu. Ciąża jednak mija szybciej, niż mogłoby się wydawać. Połóg także. I znów stajemy przed dylematem wyboru odpowiedniej metody antykoncepcji. »

Ocena: 10
Komentarze (3)

Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, a lekarz nie widzi żadnych przeciwwskazań medycznych, warto skorzystać ze specjalnych ćwiczeń dla kobiet w ciąży. »

Ocena: 45
Komentarze (2)

relaksacja w czasie porodu

Poród to wspaniałe wydarzenie w życiu każdej kobiety, jednak często porównywany do maratonu, bywa bardzo męczący. Warto więc poznać naturalne, bezpieczne, a jednocześnie skuteczne techniki relaksacji, które pomogą lepiej znieść męczącą i jednocześnie najdłuższą pierwszą fazę porodu. Ponieważ w miarę postępu porodu skurcze będą coraz bardziej intensywne, coraz dłuższe i częstsze, niezwykle istotne jest aby wiedzieć w jaki sposób regenerować siły w tzw. przerwach międzyskurczowych. »

Ocena: 50
Komentarze (0)

zdrowie podczas ciąży

Ciało kobiety zostało stworzone, aby chronić rozwijający się płód. Kobieta przed zajściem w ciążę powinna się do niej przygotować zarówno fizycznie jak i psychicznie. Ciąża jest okresem w którym cały organizm przyszłej matki jest bardziej obciążony. Radość z narodzin przeplata się często z niepewnością i lękiem – mówi dr nauk med. Bogusław Jankiewicz z Scanmed Multimedis we Wrocławiu. »

Ocena: 50
Komentarze (1)
do góry strony