Uroda.com / Artykuły / Ujednolicanie kolorytu skóry w czterech krokach

Artykuły

Ujednolicanie kolorytu skóry w czterech krokach

2014-05-21


Przebarwienia, plamy, pozostałości po trądziku – jak sobie z nimi radzić i jakich produktów do tego używać?

Autor: Point.fm

Źródło: www.point.fm


Zanim w ogóle pomyślimy o produktach do ujednolicania skóry twarzy, zabierzmy się na poważnie za pielęgnację. Bez niej na naszej skórze po nałożeniu produktów koloryzujących, pojawią się ze zdwojoną siłą jej największe niedoskonałości. np. odstające, suche skórki przy cerze suchej, świecące miejsca przy cerze tłustej i mieszanej oraz „kratery po wągrach” przy cerze problematycznej.

Skórom problematycznym – takim, do których ujednolicenia potrzebne jest coś więcej niż tylko regularna pielęgnacja zaleca się przejście przez wszystkie cztery etapy. Skóry bardzo młode i niedotknięte ani trądzikiem, ani przebarwieniami, mogą zrezygnować z dwóch końcowych etapów i zakończyć ujednolicanie na kremach BB oraz CC.

Krok pierwszy - podstawowa pielęgnacja


Na podstawową pielęgnację składają się:
- tonik,
- kremy nawilżające,
- bazy pod podkład,
- kosmetyki do demakijażu (śmietanki, płyny micelarne, toniki, żele i pianki do mycia),
- kosmetyki na noc (kremy, serum)
oraz kosmetyki doraźnej pielęgnacji (maski, peelingi).

Krok drugi - koloryzacja kremami

Kremy BB i CC – tak popularne ostatnio w sklepach, zostały docelowo stworzone z myślą o osobach po zabiegach laserowych. Kremy te są bardzo bogate w składniki pielęgnujące. Zwykle mocno nawilżają i chronią skórę przed promieniowaniem słonecznym. Kremów tych można używać zarówno jako ostateczne produkty koloryzujące, ale również jako bazy pod makijaż.

Krok trzeci – podkłady

Zależnie od typu skóry, jej podstawowych problemów oraz właściwości dobieramy podkłady. Dla cer starszych – rozświetlające, dla pokrytych zmarszczkami – lekko liftingujące, dla zniszczonych i skłonnych do przebarwień i plam – podkłady kryjące. Zawsze podkłady o różnych właściwościach można zmieszać dla uzyskania idealnego efektu. Pamiętajmy tylko, że sam - nawet najlepszy podkład nie poradzi sobie zarówno z pielęgnacją, jak i korektą niedoskonałości.

Krok czwarty – podkłady w kompakcie oraz pudry

Tym, co kończy wykonanie makijażu jest wykończenie. Jeśli mamy do czynienia ze skórą mieszaną lub tłustą, warto używać pudrów sypkich oraz wymienić zestaw podkład w kremie+puder na podkład kompaktowy, który powinien poradzić sobie z nadmiernym wydzielaniem sebum. Dla cery pokrytej już zmarszczkami poleca się bardzo lekkie pokrycie skóry podkładem – wszystko po to, by nie obciążać nadmiernie skóry i nie wnikać w bruzdy skórne.

Jako, że zbliża się lato, pamiętajmy o ochronie delikatnej skóry twarzy przed promieniowaniem słonecznym. Opalona buzia jest ładna, ale skóra pod wpływem słońca szybciej się starzeje. Dlatego warto ją chronić, a kolor twarzy zrównać z kolorem szyi i reszty ciała kremami koloryzującymi i makijażem.

Źródło: http://pl.point.fm/ wszystkie kobiece sprawy w jednym miejscu

 

Ocena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2015-07-01 10:49:50
    Sylwia
    Jeśli dobierze się odpowiedni odcień podkładu do kolorytu cery makijaż będzie wyglądał na naturalny, dlatego przypadł mi do gustu podkład Earthnicity, który ma mnóstwo odcieni, a przede wszystkim gwarantuje trwałość makijażu:)
    IP: 37.31.103.238
do góry strony