Uroda.com / Artykuły / Triki wizażystów - róż a kształt twarzy

Artykuły

Triki wizażystów - róż a kształt twarzy

2010-04-14


Triki wizażystów - róż a kształt twarzy

Róż do policzków to jeden z tych kosmetyków, które nadają naszej twarzy zdrowego i świeżego wyglądu. Dzięki jego pomocy można też odpowiednio wymodelować kształt twarzy, czyli jednym słowem – udoskonalić ją.

Katarzyna_Jurczyk

Autor:

Katarzyna Jurczyk

Źródło: uroda.com

Nakładanie różu.
W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, róż nakładamy pod lub na kości policzkowe. Nanieść go możemy również na czoło, żuchwę, czy brodę. Ważne jest, by nanosząc róż odpowiednim do tego celu pędzlem, rozcieniować go na twarzy, tzn. powtórzyć ruchy wcześniej wykonane czystym pędzlem w miejscu, gdzie już nałożyłyśmy róż, aby granica między różem a podkładem się zatarła. Możemy to zrobić również palcem, jeśli nie wychodzi nam pędzlem.

Twarz okrągła.
Jeżeli Twoja twarz ma kształt okręgu, a kości policzkowe są mało widoczne pociągnij różem miejsce pod kością policzkową, zaczynając od zewnętrznej części twarzy, idąc lekko w dół, do środka twarzy. Linia różu powinna być lekko skośna, opadająca w dół i dobrze wycieniowana. Osoby o tym kształcie twarzy, aby ją lekko wyszczuplić, mogą delikatnie pociągnąć różem zewnętrzną część twarzy, w linii kości żuchwowej, od ucha w kierunku brody. Ciekawy i wyszczuplający efekt daje też nałożenie różu na zewnętrzne partie czoła.
W obu przypadkach kosmetyk należy rozcieniować.

Twarz trójkątna.
Ten kształt twarzy wymaga nałożenia różu na kości policzkowe. Nakładając róż maluj nim pas, ale tym razem bardziej poziomy, a nie skośny. Warto też musnąć różem czubek brody, który w przypadku tego kształtu twarzy jest dość spiczasty lub wystający, a ten zabieg delikatnie zmniejszy i skróci brodę.
Twarz kwadratowa/prostokątna.
Kości policzkowe malujemy pasem od zewnątrz do wewnątrz pod kością policzkową. Istotne jest jednak, by koniecznie musnąć różem zewnętrzne części żuchwy, by optycznie zaokrąglić dół twarzy. Ten zabieg sprawi, że twarz będzie wydawać się bardziej owalna. Podobny zabieg należy powtórzyć na czole, czyli zewnętrzne części czoła tuż przy włosach muskamy różem i następnie go rozcieniowujemy.

Czytaj także:

Triki wizażystów-korekta twarzy
Triki wizażystów-korekta nosa bez skalpela

Ocena: 45

Komentarze (1)

 

  • 2012-06-22 17:25:00
    Róz to podstawa-dodaje urok:)
    IP: 89.229.130.248
do góry strony