Uroda.com / Artykuły / Triki wizażystów - korekta twarzy

Artykuły

Triki wizażystów - korekta twarzy

2009-06-08


Triki wizażystów, czyli jak udoskonalić proporcje twarzy

W pierwszej części naszego artykułu zdradzimy co zrobić, by kształt naszej twarzy zbliżyć do ideału. Wizażyści wiedzą, że tym idealnym kształtem jest owal. Co jednak możemy zrobić, by nasza twarz stała się nagle idealna? Nie każda z nas przecież jest tą "szczęściarą" o idealnej, owalnej buzi.

Autor: Katarzyna Jurczyk

Źródło: Uroda.com

Udoskonalanie owalu twarzy nie jest wcale takie trudne. Wystarczy mieć trzy kosmetyki:
-podkład w kolorze naszej skóry (podkład naturalny)
-podkład dwa tony jaśniejszy od naszej skóry (podkład jasny)
-podkład dwa tony ciemniejszy od naszej skóry (podkład ciemny)

Te trzy kosmetyki sprawią, że optycznie będziemy modelować naszą buzię i przybliżać ją do ideału. Najważniejszą zasadą jest owaltwarzy2.jpgzapamiętanie jaki efekt daje dany kolor podkładu. Podkład naturalny jest oczywiście niewidoczny, z kolei podkład jasny uwypukla, powiększa, a podkład ciemny przeciwnie, pomniejsza, chowa defekt.

Nasze udoskonalanie rozpoczniemy od określenia kształtu naszej twarzy. Spójrzmy w lustro obiektywnie. Nasza "nieidealna" twarz może być: trójkątna, prostokątna lub okrągła. Jeżeli już wiemy jaki to kształt, zabierzmy się zatem do dzieła. Pierwszym krokiem będzie nałożenie na twarz podkładu w odcieniu naszej skóry.

Twarz trójkątna

Posiadaczki twarzy trójkątnej mają zazwyczaj wąską, szpiczastą brodę i zdecydowanie 20090807_164207.jpgszczuplejszą dolną partię buzi. Czoło, w porównaniu do reszty twarzy, wydaje się duże lub szerokie. Aby zmniejszyć i skrócić brodę, należy na jej czubek nanieść odrobinę ciemnego podkładu i rozetrzeć go w taki sposób, by zatrzeć granice w kolorach. By twarz zbliżona była do owalu, należy jeszcze odrobinę zmniejszyć czoło, co osiągniemy po naniesieniu na boki czoła, w okolice skroni ciemnego podkładu. 20090807_164119.jpgPonownie należy go odpowiednio rozetrzeć. Dla uzyskania jeszcze wyraźniejszego efektu możemy nałożyć jasny podkład na żuchwę, poniżej uszu.

Twarz okrągła

Ciemnym podkładem pokrywamy boki twarzy od skroni, aż po żuchwę. Ten zabieg optycznie wyszczupli twarz. Jeśli chcemy, aby nasze kości policzkowe były bardziej widoczne również muśnijmy je delikatnie ciemnym podkładem. Na środek czoła i brody nanieśmy natomiast podkład jasny, co optycznie wydłuży naszą okrągłą buzię.

 
Twarz prostokątna

Aby nadać krągłości naszej prostokątnej buzi musimy ukryć wszelkie "kanty". Najczęściej 20090807_164034.jpgtwarz prostokątna posiada mocno zarysowaną żuchwę, a broda nie jest wiele od niej dłuższa. Naszym zadaniem będzie przyciemnić, czyli ukryć i optycznie zaokrąglić to miejsce. W tym celu nanosimy ciemny podkład na  części żuchwy znajdujące zaraz pod uszami. Zabieg ten wydłuży naszą brodę i nada krągłości szczęce. Dodatkowo, dla wzmocnienia efektu, możemy czubek brody pokryć jasnym podkładem. Należy jeszcze zaokrąglić górną partię naszej twarzy czyli czoło. Nanieśmy na skronie ciemny podkład i rozetrzyjmy go dokładnie. Jeśli nasze czoło jest krótkie, wystarczy na jego górną, środkową część nanieść jasny podkład.

 
Czytaj także:

Triki wizażystów - korekta nosa bez skalpela

Triki wizażystów-róż a kształt twarzy

Ocena: 45

Komentarze (4)

 

 • 2012-06-22 21:44:06
  stosuję te triki, ja jeszcze modeluję tym sposobem nos. Nie mam takiej perfekcji jak makijażystka, ale efekty osiągam:)
  IP: 77.255.58.195
 • 2012-06-22 17:25:42
  muszę wypróbwać;)
  IP: 89.229.130.248
 • 2011-10-31 18:30:07
  ewa
  A jak nakładac gdy owal jest falbankowaty?
  IP: 87.207.144.41
 • 2011-04-29 09:33:05
  beautyteller
  Z zainteresowanie przeczytałam artykuł. Jaka powinna być konsystencja podkładu jaśniejszego i ciemniejszego? Czy należy ją dostosować do konsystencji /rodzaju podkładu naturalnego?
  IP: 89.73.42.176
do góry strony