Uroda.com / Artykuły / Trądzik - przyczyny i diagnoza

Artykuły

Trądzik - przyczyny i diagnoza

2013-09-16


Trądzik to choroba naszych czasów. Borykają się z nim zarówno nastolatki, jak i osoby po 30-stce. Niezdrowy tryb życia, zanieczyszczenie środowiska, nieprawidłowa pielęgnacja, a także skłonności genetyczne – oto jego główne przyczyny. Rozpoczynamy specjalny cykl pod patronatem marki Clarena, który pomoże Wam uporać się z tym problemem!

Autor: CLARENATrądzik jest jednostką chorobową. Najczęściej doskwiera osobom w okresie dojrzewania, jednak z problemem tzw. adult acne boryka się coraz większa grupa 30-latków – szczególnie tych aktywnych, z dużych miast. Przypadłości nie należy bagatelizować, ponieważ nieleczona może doprowadzić do powstawania trwałych zmian skórnych, takich jak przebarwienia czy blizny. Nie wspominając już o dyskomforcie i stresie, które towarzyszą objawom u osób dorosłych, mających swoje zobowiązania zawodowe i prywatne.

Przyczyny trądziku

Na występowanie trądziku u dorosłych składa się kilka czynników. Są nimi uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne, a także czynniki zewnętrzne. Do ostatnich należy przede wszystkim zanieczyszczenie środowiska, promienie UV, toksyny z dymu papierosowego i coraz szybszy tryb życia. Czynniki nasilają tzw. „stres oksydacyjny skóry” i zaogniają objawy choroby. Poza czynnikami zewnętrznymi na pojawianie się zmian skórnych wpływa zwiększona produkcja łoju, nadmierne rogowacenie naskórka, a także bakterie typu propionibacterium acne. Częstym błędem jest też niewłaściwa pielęgnacja – źle dobrane preparaty, na przykład te na bazie alkoholu, mogą zaognić problem trądziku.

W codziennej profilaktyce trądziku ważne jest stosowanie preparatów o działaniu antybakteryjnym i nawilżającym.
Do tej pory trądzik leczony był z pomocą retinoidów, które mają wiele skutków ubocznych, m.in. podrażniają, czy uczulają skórę.  Przełomem jest jednak nowa linia Max Dermasebum Line i jej unikalny składnik aktywny, który stanowi alternatywę do terapii pochodnymi witaminy A. – Sytenol®A to substancja użyta po raz pierwszy w Polsce przez Clarenę. Znajdziemy go w produktach nowej Max Dermasebum Line. W połączniu z kwasem salicylowym przez 6 tygodni redukuje trądzik o 67% – mówi Małgorzata Pindur, główny specjalista ds. wdrożeń marki Clarena.Diagnoza

Terapię najlepiej powierzyć specjaliście, który uwzględni w niej profesjonalne zabiegi oczyszczające, zaawansowane preparaty kosmetyczne, a nawet leczenie farmakologiczne, jeśli okaże się niezbędne.

W następnym artykule cyklu Clareny, dotyczącym trądziku, przeczytacie, jak skutecznie uporać się ze zmianami skórnymi. Zaproponujemy Wam najskuteczniejsze tej jesieni zabiegi rekomendowane przy skórze trądzikowej.

Zostańcie z nami i śledźcie nasze porady.
Dla czytelników przygotowaliśmy specjalne nagrody!


Więcej informacji znajdziecie na www.clarena.pl i na naszym oficjalnym fanpage’u.


Ocena: 0

Komentarze (3)

 

 • 2018-11-10 20:16:34
  oyeohoyos
  [url=http://doxycycline-cheapbuy.site/]doxycycline-cheapbuy.site.ankor[/url] onlinebuycytotec.site.ankor
  IP: 37.115.223.65
 • 2017-07-14 03:57:19
  bYq3s4w4
  The hosetny of your posting is there for all to see
  IP: 5.188.211.170
 • 2015-07-28 14:53:16
  Ada
  jak dla mnie najlepszym sposobem na zachamowanie tradziku sa kwasy i leczenie farmakologiczne polecam fachową klinike Amaryllis
  IP: 213.238.82.97
do góry strony