Uroda.com / Artykuły / Trądzik – pielęgnacja w gabinecie

Artykuły

Trądzik – pielęgnacja w gabinecie

2013-09-23


Trądzik to jednostka chorobowa. Tak samo popularna, jak i uciążliwa. W walce mamy jednak sprzymierzeńców – profesjonalne zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Clarena przedstawia najważniejsze fakty, które warto poznać przed odwiedzeniem kosmetyczki.

Autor: CLARENAW poprzednim artykule, dostępnym tutaj, pokazywaliśmy, jakie są najczęstsze przyczyny trądziku, czyli dolegliwości skórnej, z którą boryka się zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe. Dzięki odpowiedniej diagnozie możemy podjąć niezbędne działania w walce z tą przypadłością. Jedną z rekomendowanych form są profesjonalne zabiegi kosmetyczne, które dzięki wsparciu odpowiednią pielęgnacją domową, mogą znacznie zredukować problemy skórne.

Czas na zabiegi!

Zaawansowane zabiegi w salonach kosmetycznych polegają na oczyszczaniu i normalizowaniu cery ze zmianami. Kluczem do ich skuteczności jest to, jakich substancji aktywnych dostarczymy skórze, w jakim stężeniu i momencie.  – Jesień to doskonały moment na zabiegi w salonach kosmetycznych. Dzięki mniejszej ekspozycji na promienie UV oczyszczona i odsłonięta po zabiegu skóra jest w mniejszym stopniu narażona na podrażnienia czy przebarwienia – radzi Małgorzata Pindur, główny specjalista ds. wdrożeń marki Clarena. Ważna też będzie odpowiednia pielęgnacja domowa, która dzięki zaawansowanym preparatom wzmocni i utrzyma efekty zabiegu. Tutaj warto zapytać kosmetyczkę o rekomendowane produkty.

Krok po kroku

Ciekawą propozycją w zakresie profesjonalnej walki z trądzikiem jest Zabieg normalizujący. Na przykładzie tej jesiennej propozycji marki Clarena można łatwo pokazać, jak modelowo powinny przebiegać tego typu wysokospecjalistyczne zabiegi w gabinecie kosmetycznym.


- W zabiegu używane są nowości Clareny z przełomowej linii Max Dermasebum Line. Zawarty w nich  Sytenol®A działa przeciwtrądzikowo, normalizująco i matująco  – mówi Małgorzata Pindur. – Składnik ten w połączeniu z kwasem salicylowym  redukuje trądzik o 67% przez 6 tygodni  – dodaje. Podczas Zabiegu normalizującego od Clareny Sytenol®A dostarczany jest w specjalnym serum – Max Sebum Control Serum i w kremie Max Sebum Control Cream.Co jeszcze drzemie w zabiegu?
 
Do wykonania zabiegu normalizującego używa się specjalistycznych peelingów, takich jak AHA Forte Peeling z kwasami owocowymi czy peelingu kawitacyjnego z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych. Pozwalają one starannie oczyścić skórę i przygotować ją na przyjęcie składników aktywnych z nakładanych masek i produktów z nowej linii Max Dermasebum Line.

W zabiegu normalizującym rekomenduje się także użycie maski Max Balance Mask z nowej Max Dermasebum Line. Zawiera ona Pore Reductyl i niezbędne minerały, które regulują pracę gruczołów łojowych, matują i zwężają pory. Zawarty w niej aloes i olej lniany przyspieszają regenerację, wyciszają podrażnienia i zaczerwienienia skóry. W zabiegu  kosmetyczka może też wykorzystać drugą z masek – matująca, Algaplast Matt Mask. Odświeża ona skórę, ściąga i  normalizuje, a dzięki swoim właściwościom polecana jest do zabiegów oczyszczających.W następnym artykule cyklu Clareny, dotyczącym trądziku, dowiecie się, jak wspierać efekty profesjonalnego zabiegu i jaka powinna wyglądać najskuteczniejsza pielęgnacja domowa. Pozwoli Wam to dobrać odpowiednie produkty do walki z tą przypadłością skórną. Zachęcamy do pozostania z nami – czekają nagrody!


Ocena: 0

Komentarze (2)

 

 • 2015-07-28 13:51:32
  Sandra
  na tradzki najlepsze sa kwasy polecam klinike Amaryllis wyprobowałam na własnej skórze jest super polecam
  IP: 213.238.82.97
 • 2013-09-23 13:21:11
  Magdalena3city
  Poszłam na zabieg 15lat temu i od tej pory cierpię codziennie z tego powodu. Mam mega dużo dziurek, blizn, plam. Tradzik wystepuje u mnie cały czas o roznym nasileniu. To bylo najgorsze moje przeżycie i juz wiecej nie pojdę. Nie ufam po prostu.
  IP: 46.186.75.181
do góry strony