Uroda.com / Artykuły / Top 4 najpopularniejsze światowe diety

Artykuły

Top 4 najpopularniejsze światowe diety

2014-04-08


Zanim jeszcze przemysł spożywczo-farmaceutyczny zaczął nas mamić dietami cud, świat znał już kilka naturalnych sposobów na zachowanie smukłej sylwetki. Diety, które zyskały najwięcej zwolenników mają jedną wspólną cechę: można je opisać w kilku zdaniach.

Autor: Point.fm

Źródło: www.point.fmOto kilka diet, których skuteczność weryfikowana jest na mieszkańcach coraz obszerniejszych części świata.

1. Japońska dieta bananowa

Dieta opracowana przez małżeństwo Hitoshi i Sumiko Watanabe i oparta o dwie podstawowe zalety bananów. A co takiego niezwykłego poza sporą dawką kalorii mają banany? Po pierwsze zawierają mnóstwo witamin, po drugie są niezwykle sycące.

Co jest w tej diecie najlepsze? Otóż fakt iż banany są doskonałym źródłem dobrze wchłaniającego się białka, dzięki tej diecie podobno nie tylko można schudnąć, ale poprawić swoje samopoczucie, oczyścić się z toksyn i poprawić sprawność układu trawiennego. Poza tym, dieta bananowa jest bardzo łatwa do stosowania i można ją samodzielnie modyfikować!

2. Dieta jaskiniowców

Dieta jaskiniowców, zwana też Dietą Paleo, jest nawiązaniem do diety naszych dalekich przodków. Zasady tej diety czerpią z wiedzy o właściwościach najstarszych ludzkich organizmów. Gotowanie – tak, smażenie – nie. Mięso z dzika – tak, bułka – nie.

Dieta
w wersji restrykcyjnej może być niebezpieczna dla zdrowia, jednak zastosowana u zdrowego, dobrze przygotowanego organizmu może poprawić samopoczucie oraz znacznie obniżyć poziom nagromadzonych w organizmie toksyn.
Menu jaskiniowca, nie można jednak wprowadzać w życie, jeśli nie lubi się ruchu na świeżym powietrzu… 

Ocena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2015-09-09 13:30:08
    Mirella
    ja polecam pania dietetyk z Kliniki Amaryllis swietne miejsce fachowe podejscie i dieta która naprawde działa
    IP: 87.205.42.159
do góry strony