Uroda.com / Artykuły / Taniec: 4 killery tłuszczu!

Artykuły

Taniec: 4 killery tłuszczu!

2013-10-02


Można tańczyć dla poprawy samopoczucia, dla zabawy, dla relaksu i dla … zrzucenia zbędnych kilogramów. Jaki taniec wybrać, by zrealizować to ostatnie założenie?

Autor: Point.fm

Źródło: www.point.fm1. Zumba
Któż nie słyszał o Zumbie?
Oczywiście, że wszyscy słyszeli. Połączenie kilku stylów tańca, nauka gracji i pochwała dla wyczucia rytmu. Im bardziej się zatracisz tym lepiej dla Ciebie.
ZYSK: W godzinę możesz stracić nie tylko głowę, ale i od 300 do nawet 600 kcal.

2. Balet
Nie nie, nikt nie każe Ci wkładać deformujących stopy dziwacznych baletek, ani prężyć się w przykrótkiej spódniczce – bo niestety do tego sprowadzałby się balet w wydaniu amatorskim. Wystarczy potrenować kilka podstawowych ustawień. Porozciągać się i spróbować klasycznej baletowej rozgrzewki.
ZYSK: Przy trzech treningach w tygodniu, po miesiącu ćwiczeń, zobaczysz, że w pasie jesteś nie tylko szczuplejsza, ale i masz mocniejsze mięśnie. Zyskasz na napięciu mięśni oraz na koordynacji ruchowej.

3. Taniec brzucha
Zdecydowanie najprzyjemniejsza metoda na poprawę napięcia najważniejszych mięśni w naszym organizmie, czyli mięśni brzucha. Ale to nie wszystko. Podczas tańca brzucha pracują przecież także ramiona i biodra, reszta ciała wprawiana jest w umiarkowany ruch wtórny.
ZYSK: wzmocnienie kręgosłupa, poprawa trawienia, ukształtowanie mięśni brzucha.
W godzinę spalić można od 200 do 400 kcal.
 
4. Pole dance
Wijąc się wokół rury poprawiamy nie tylko siłę mięśni, ale wzmacniamy kręgosłup i pracujemy nad koordynacją ruchową. Do tego budujemy partie mięśni, o których istnieniu jeszcze niedawno nie miałyśmy pojęcia. Pole dance to także doskonałe ćwiczenia cardio.
ZYSK: poprawa stabilności sylwetki, ubytek obwodu pasa, w niektórych przypadkach ud i ramion.


Źródło: http://pl.point.fm/ wszystkie kobiece sprawy w jednym miejscu

 
Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony