Uroda.com / Artykuły / Sześć grzechów w makijażu 40-latki

Artykuły

Sześć grzechów w makijażu 40-latki

2013-02-12


Odmładzanie się za pomocą makijażu? Żaden problem. Niestety to łatwe tylko w teorii. W rzeczywistości bywa różnie. Efekty można zobaczyć na naszych ulicach. Jak uniknąć makijażowej wpadki kiedy mamy 40 i więcej lat?

Autor: Point.fm

Źródło: www.point.fm

 

Makijaż może odmłodzić o kilka lat, ale może też postarzać. Jak uniknąć kardynalnych błędów?

1. Zbyt jasny kolor pod oczami.
Korektor pod oczy? – oczywiście to jeden z podstawowych kosmetyków do makijażu kobiet w każdym wieku. Niestety większość z nas popełnia podstawowy problem stosując pod oczy zbyt jasny kolor tego kosmetyku i sądząc, że dzięki temu można ukryć cienie pod oczami. Korektor powinien być maksymalnie o dwa tony jaśniejszy od podkładu. A dla zatuszowania cieni pod oczami konieczne jest użycie zarówno jaśniejszego, jak i ciemniejszego korektora.

2. Zbyt cienkie brwi.
Regulacja brwi nie jest łatwą sprawą, dziś najczęstszym popełnianym przez panie błędem jest zbyt szeroka depilacja, a ta wynika z braku odpowiedniego zaznaczenia linii brwi. By oko miało odpowiednią oprawę, brwi muszą stanowić nad nimi swego rodzaju „daszek”, nie mogą kończyć się wcześniej niż linia oka. Dodatkowym błędem jest pozostawianie brwi w postaci wąskich pasków, które zdecydowanie postarzają, bo dodają twarzy bardzo wyraźnego i nienaturalnego rysu (i nie pomoże tu kreska zrobiona cieniem czy kredką).

3. Zły dobór podkreślenia.
Panie, u których pojawiły się już widoczne zmarszczki pod oczami i które mają problemy z klasycznym malowaniem górnej powieki (z powodu jej opadania), powinny zrezygnować z mocnego makijażu oka, a skoncentrować się na ustach. Oko podkreślamy więc w linii rzęs czarną kredką (najlepiej rozdymioną linią), a ciężar makijażu koncentrujemy na ustach, obrysowując je o ton ciemniejszą konturówką niż nasz naturalny kolor.

4. Błyszczące, metalicznie cienie.
Błysk w makijażu się przydaje i jest świetnym akcentem na wieczór. Niestety niewłaściwie użyty podkreśla zmarszczki i załamania na powiece. Kobiety, których dotknęły już zmarszczki na powiekach, nie powinny używać cieni, które nadmiernie eksponują nieregularną powierzchnie powieki.

5. Efekt „full wypas”.

Oczywiście warto korygować wszystko, co nam się w naszej urodzie nie podoba i podkreślać wszystko, co piękne, jednak nie można tego czynić zbyt inwazyjnie. Duża porcja kosmetyków korygujących może stworzyć nam efekt maski, zaś zbyt mocne podkreślenie oka, ust i policzków to makijaż sceniczny, przerysowany i zdecydowanie postarzający – nie nadaje się absolutnie na co dzień i na dzienne światło.

6. Brak peelingu.
Skóra twarzy począwszy od wieku 30 lat, zaczyna się miejscowo przesuszać (oczywiście ma to miejsce wcześniej, jeśli jesteśmy posiadaczkami skóry suchej). Dlatego, jeśli tylko zaobserwujemy miejscowe przesuszenia oraz chropowatość naskórka, zastosujmy peeling, by wygładzić skórę i przygotować ją do makijażu – bez tego podkład osadzi się na suchym naskórku, w efekcie czego będziemy wyglądały fatalnie.

 

Źródło: http://pl.point.fm/ wszystkie kobiece sprawy w jednym miejscu

 

 

 

Ocena: 0

Komentarze (5)

 

 • 2015-10-28 09:21:41
  Wanda
  po 40-stce polecam żel do pielęgnacji skóry wokół oczu floslek, ja spróbowałam liftingującego, rewelacja
  IP: 89.75.185.180
 • 2015-10-26 01:01:36
  Ola
  mimo mojej 40-stki ciągle mam problem z cerą, używam podkładu antybakteryjnego floslek, jest niezły
  IP: 89.75.185.180
 • 2013-03-03 10:59:45
  Ja jestem zwolenniczką korektorów, a od kilku lat wręcz fanatyczką, nie wyobrażam sobie nie użyć go podczas makijażu. Myślę, ze teraz jest tyle dobrej jakości korektorów \"płynnych\", które kryją i jednocześnie wspaniale się rozprowadzają, że nie grozi nam efekt maski...
  IP: 5.184.207.102
 • 2013-02-16 13:16:55
  A dla mnie koszmarem jest u starszych pań malowanie się białym perłowym cieniem pod samą brew, której na prawdę nie ma, ale zamiast niej jest gruba krech malowana czarną kredkę;) I szminki kolor czerwień i fiolet, a przy tym całe zęby w tym brudne;D
  IP: 78.88.221.254
 • 2013-02-13 09:29:13
  dark_forest
  Dla mnie najgorszy makijażowy błąd kobiet dojrzałych to używanie cieni do powiek na zasadzie np. \"cała powieka niebieska\" oraz koszmarne kolory szminek - ostre, bijące po oczach!! - przy których brzydkie, żółtawe zęby stają się jeszcze bardziej wyraźne :/ Brrrr!
  IP: 5.226.69.34
do góry strony