Uroda.com / Artykuły / Świąteczne opakowanie prezentów

Artykuły

Świąteczne opakowanie prezentów

2011-12-20


Niby nie ocenia się książki po okładce, ale w gruncie rzeczy jak cie widzą, tak cie piszą. Dlatego też opakowanie prezentu jest równie ważne jak jego zawartość.

Wioleta Derkowska

Autor:

Wioleta Derkowska

Źródło: Uroda.com

W przedświątecznym okresie musimy znaleźć czas na chwilę wytchnienia. Należy przecież pomyśleć o prezentach dla najbliższych, a także przegotować oryginalne opakowania, które zaskoczą, rozśmieszą, a co najważniejsze przykują oko, nie tylko obdarowanej osoby.

Pomysłów na zapakowanie prezentów jest wiele. Ile osób, tyle różnych koncepcji. Tradycyjna, najprostsza forma, to świąteczne torebki. Nie są one zbyt tanie, a poza tym już opatrzone i do oryginalnych nie należą. Co nie oznacza, że nie są ładne. Najczęściej korzystają z nich osoby, niemające koncepcji na własny sposób zapakowania prezentu, bądź zbyt zabiegane i niemające na to czasu. Osoby, które jednak pragną wykazać się kreatywnością, mogą tworzyć własne dzieło bądź też zaczerpnąć pomysły od innych.

Warto zakupić kolorowy papier, bądź shutterstock_21141832.jpgfolię, – jeśli prezent jest niewymiarowy. Do tego kolorowa kokarda z wstążki i gotowe. Do opakowania bluzek czy sweterków polecana jest fizelina. Materiał jest dość wytrzymały i nieprześwitujący, co byłoby niedopuszczalne w tym wypadku.  Pudełka na prezenty można kupić na zamówienie, jednak najlepsze są te zrobione własnoręcznie. Do pudełka warto dołączyć także kawałek łańcucha, mała bombkę, czy pierniczek własnej roboty z „wylukrowanym” imieniem obdarowywanej osoby. Jeśli jednak zdecydujemy się na tradycyjną torebkę do jej wnętrza poza prezentem można wsypać cukierki w kolorowych, bądź jednolitych papierkach, dobrane pod kolor. Zamiast słodkości możemy do tego celu wykorzystać suszki kwiatów.

Inspiracji nie brakuje. Mnóstwo znajdziemy tego na forach, portalach, stronach internetowych, blogach oraz… we własnych głowach. 
Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony