Uroda.com / Artykuły / Sprawdzone sposoby na regenerację słabych włosów

Artykuły

Sprawdzone sposoby na regenerację słabych włosów

2013-08-01


Jeżeli lubisz zabawę włosami, często je farbujesz, używasz prostownicy, falownicy lub innych sprzętów działających na zasadzie wysokich temperatur, musisz liczyć się z tym, że mogą stać się suche i matowe.

Autor: pr

Źródło: informacja prasowa


Ponieważ zabiegi rekonstrukcji wykonywane w salonach fryzjerskich to niemały i często – kilkurazowy wydatek, dziś radzimy, jak regenerować włosy ekonomicznymi sposobami.

Źle traktowane włosy szybko dadzą o sobie znać. Pierwszymi symptomami będzie utrata blasku, witalności oraz pojawienie się rozdwojonych końcówek. Zaniedbane, narażane na obciążające zabiegi, jak farbowanie czy stylizowanie przy użyciu sprzętów AGD, zaczną elektryzować się, puszyć, a w końcu także wypadać. Jednak wcale nie musi tak być. Gdy zależy nam na dobrej kondycji naszych włosów, bez rezygnacji z zabiegów stylizacyjnych, wystarczy postawić na odpowiednią pielęgnację, która wcale nie musi wiązać się z wysokimi kosztami czy koniecznością wizyt w salonie fryzjerskim. Skuteczne sposoby są na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko wiedzieć jak i gdzie ich szukać.

Podpowiadamy…

Pierwszym krokiem do odpowiedniej pielęgnacji włosów powinno być podcięcie końcówek, co więcej – powinniśmy to robić regularnie. Dzięki temu włosy będą wyglądać zdrowiej, nie będą się kołtunić, plątać oraz tracić na długości.

Włosy myjmy dwukrotnie – za pierwszym razem oczyszczamy skórę głowy z łoju, kurzu i zabrudzeń, natomiast piana pojawia się zwykle przy drugim myciu. Szampon zawsze nakładajmy na dłoń, a następnie na skórę głowy, rozprowadzając go na kolejne pasma włosów.

Myjąc włosy, unikajmy gorącej wody, która wysusza skórę głowy oraz wzmaga pracę gruczołów łojowych, odpowiadających za przetłuszczanie. Spłukując wykorzystany do mycia kosmetyk, użyjmy zimnego lub chłodnego strumienia wody. To bardzo zdrowy zabieg, dzięki któremu łuska włosa domyka się, przez co staje się gładka i lśniąca.

Po dokładnym spłukaniu szamponu, koniecznie zastosujmy odżywkę – nakładajmy ją wyłącznie na kosmyki włosów, unikając skóry głowy (nie będzie się przetłuszczać) – możemy dodatkowo przeczesać włosy przy pomocy grzebienia o szerokich zębach.  Nie spłukujmy odżywki od razu po nałożeniu, ponieważ nie damy jej czasu na wniknięcie w łuskę włosa. Najlepiej, gdy produkt potrzymamy na włosach przez około 5 do 10 minut.

Ocena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2013-08-23 15:19:49
    kiszka
    mając problemy z suchymi i łamiącymi się włosami używam kosmetyków dermatologicznych/aptecznych. ostatnio - szampon estabilion r oraz maskę wax. połączenie idealne. włosy są miekkie, odżywione i wi8em, że nie inwestowałam w beznadziejny specyfik
    IP: 193.0.101.219
do góry strony