Uroda.com / Artykuły / Sposoby na zbędne kilogramy

Artykuły

Sposoby na zbędne kilogramy

2011-04-14


120 gramów sera, 50 gramów wędliny i 100 mililitrów mleka, do tego listek sałaty i jedna marchewka. Dieta cud? Według ekspertów nie istnieje. Jednak uparcie poszukujemy sposobu żywienia, który zapewni nam szczupłą sylwetkę, zdrowie i pozwoli stracić nadmiar kilogramów. Liczenie kalorii i ważenie produktów nie musi być już kłopotliwe. W racjonalnym żywieniu czy intensywnym odchudzaniu pomogą „mądre” wagi i nowe technologie.

Autor: eb

Źródło: inf.prasowa

Kalorie w stu gramach
Na liście noworocznych postanowień to właśnie dieta zazwyczaj zajmuje pierwsze miejsce. Dlaczego wiosenna aura sprzyja rozpoczynaniu drakońskich diet? Podobno wynika to z potrzeby zmian, które budzą się w nas wraz z pierwszymi promieniami słońca. Podejmując decyzję o poddaniu się diecie, decydujemy się na pewien wysiłek związany chociażby z nieustannym kontrolowaniem tego, co i kiedy jemy. Tabela kaloryczna pozwala z dużą dokładnością określić ilość kalorii w danym produkcie. Takie wyliczenia są bardzo pomocne w procesie odchudzania, a dzięki tak zwanym „mądrym wagom” konieczność sprawdzania parametrów poszczególnych pokarmów nie jest już kłopotem.

- Dietetyczne wagi przeznaczone są zdrowe_posi__ki.jpgdo ważenia żywności. Są niezastąpionym elementem diety wymagającej kontrolowania gramatury spożywanych produktów. Precyzyjne pomiary najważniejszych wartości odżywczych pożywienia, czyli tłuszczy, soli, cholesterolu, czy białka ułatwią stosowanie najbardziej restrykcyjnej diety – mówi Władysław Fedejko, ekspert marki Salter, producenta wag łazienkowych i kuchennych. Nowe technologie tego typu urządzeń dietetycznych pozwalają dokładnie śledzić zawartość kalorii w około tysiącu produktów żywnościowych. Taka funkcjonalność pomaga ustalić racjonalne i zalecane porcje żywieniowe. Dla wszystkich spragnionych wiosennych porządków w sposobie odżywiania się dietetyczna waga jest niezastąpiona.

Uciskanie na odchudzanie
Ustaleniu optymalnej diety i przestrzeganiu wyznaczonych kryteriów powinna towarzyszyć duża dawka ruchu, ćwiczeń i zabiegów wspomagających. Znakomitym sposobem walki z nadwagą jest także masaż odchudzający. Stosowany po wysiłku fizycznym, intensywnych ćwiczeniach lub specjalnie zaplanowanym treningu zapewni relaks i odprężenie. Odchudzanie poprzez masaż jest redukcją tkanki tłuszczowej bez potu, zadyszki i wysiłku. To bardzo intensywna forma masażu polegająca na ugniataniu, uciskaniu oraz oklepywaniu ciała. Bywa bolesny, ale jest skutecznym i nieinwazyjnym zabiegiem niwelującym tkankę tłuszczową.
- Nadmiar nagromadzonego, zbędnego tłuszczu z powodzeniem likwiduje między innymi masażer antycellulitowy. Okrągła główka urządzenia intensywnie masuje miejsca najbardziej narażone na gromadzenie się „złej tkanki”, czyli pośladki, biodra i uda. Tego typu masażery są także podstawą kuracji ujędrniającej – przekonuje Andrzej Jabłoński, specjalista HoMedics w Polsce.

Ponadto stanowią kluczowy element kuracji odchudzającej. Mają właściwości relaksacyjne i rewitalizacyjne. Znakomicie modelują wybrane partie ciała. Stosowane regularnie w połączeniu z odpowiednio opracowaną dietą i planem treningowym dają rewelacyjne efekty redukcji nadwagi i rozbicia tkanki tłuszczowej, czyli rezultatów tak bardzo pożądanych - szczególnie wiosną.

Kilka praktycznych porad dietetycznych:
1.    Staraj się gotować na parze i piec w piekarniku. Unikaj smażenia.
2.    Nie doprowadzaj do przegotowania jedzenia. Przegotowanie niszczy cenne proteiny i witaminy zawarte w produktach.
3.    Większość kalorii należy spożywać w pierwszej części dnia.
4.    Jedz często lekkie posiłki.
5.    Próbuj planować swoje posiłki z wyprzedzeniem.
6.    Zamiast tłuszczu wzbogacaj zupy na przykład warzywami saute.
7.    Zamiast majonezu i śmietany dodawaj do potraw jogurt naturalny.
8.    Dla rekompensaty smaku potraw odtłuszczonych dodawaj naturalne zioła i przyprawy.
Ocena: 40

Komentarze (2)

 

 • 2012-08-26 19:34:25
  troszkę mnie rozśmieszył punkt 7 ;) a brzmi on: 'Zamiast majonezu i śmietany dodawaj do potraw jogurt naturalny.' w sumie to rozumiem, że niby zamiana niezdrowych kalorii na bezkaloryczny dodatek. ale w końcu majonez czy śmietana z jogurtem naturalnym mają wspólny/podobny tylko wygląd a nie upragniony smak. a przecież to do smaku dodajemy majonez i śmietanę
  IP: 109.243.52.94
 • 2011-08-10 23:51:40
  darek
  kilka razy już pisałem, że super jest endomasaż z tym, że nie rozumiem -komu przeszkadza ta informacja -wciaz jest kasowana -tak bez sensu!!!
  IP: 46.113.211.72
do góry strony