Uroda.com / Artykuły / Sposoby depilacji – wybierz odpowiedni dla siebie

Artykuły

Sposoby depilacji – wybierz odpowiedni dla siebie

2011-04-29


Metody depilacji są różne. W dzisiejszych czasach każda kobieta może dostosować sposób golenia do szybkości rosnącego owłosienia, wygody a nawet wrażliwości czy koloru skóry. Przy wyborze odpowiedniej metody kierujmy się tym, ile czasu i pieniędzy jesteśmy w stanie poświęcić na depilacje, oraz na jak długo chcemy cieszyć się gładką skórą.

Autor: Magda Kołodziej

Źródło: Uroda.com

W naszej kulturze depilacja to już niemalże obowiązek. Mowa tu nie tylko o nogach, ale i pachach, okolicach bikini, a w niektórych przypadkach nawet brzuchu, plecach lub twarzy. Aby pozbyć się niepotrzebnego owłosienia, możemy wybrać się do kosmetyczki, lub poddać się zabiegom w domu. Istnieje wiele sposobów skutecznej depilacji a jego konkretny wybór zależy od indywidualnych upodobań. Poniżej przedstawiam kilka sprawdzonych metod:

Maszynka:

Najtańszy i najłatwiejszy sposób pozbycia się nadmiernego owłosienia. Dużym plusem jest to, że jest całkowicie bezbolesny. Niestety, golenie się maszynką trzeba powtarzać kilka razy w tygodniu, a w okresie letnim nawet codziennie. Dla niektórych jest to zbyt czasochłonne. Niektóre panie skarżą się na "czerwone kropki" po goleniu żyletką. Wtedy zalecam używać balsamu łagodzącego po każdym użyciu maszynki.

Depilator mechaniczny:

Ta metoda, choć daje wspaniałe shutterstock_48011512.jpgkilkutygodniowe efekty jest niestety dość bolesna, co odstrasza wiele kobiet. Jednak zwolenniczki depilatorów cenią sobie wygodę i efekt nawet do czterech tygodni gładkich nóg. Metoda ta nie jest polecana do depilacji miejsc intymnych.

Plastry depilujące:

Podobnie jak w przypadku depilatora, efekt po użyciu plastrów utrzymuje się kilka tygodni, jednak trzeba mieć duża wprawę, by jednym ruchem oderwać plaster.
Zabieg przeprowadzony przez osobę niedoświadczona może powodować podrażnienie oraz zapalenie mieszków włosowych. Metoda ta jest dość bolesna.

Ciepły wosk:

Zabieg ten wykonuje kosmetyczka i choć również jest bolesny to osoba doświadczona wie, jak prawidłowo oderwać plaster z woskiem oraz co robić, by zminimalizować ból. Ciepły wosk jest o tyle skuteczniejszy, iż depilacja nie wymaga poprawek. Metoda ta nie powinna być stosowana przez osoby, które cierpią na żylaki i popękane naczynka.

Kremy i pianki depilujące:

Podobnie jak depilacja maszynką metoda ta jest całkowicie bezbolesna. Efekt utrzymuje się ok3-4 dni, w zależności od włosa. Wiele pań twierdzi, że nieprzyjemny zapach kremu skutecznie je zniechęca do tej metody. Kolejnym minusem może być fakt, że kremy i pianki depilujące często działają uczulająco na skórę, dlatego na opakowaniach producent najczęściej radzi wykonać najpierw próbę uczuleniową.

Lasery:

To zdecydowanie najdroższa ale też najskuteczniejsza metoda pozbywania się nadmiernego owłosienia. Jedna wizyta u specjalisty to  koszt ok 300-400 zł, a takich wizyt potrzebnych jest kilka. Usunięte mieszki włosów już nigdy nie odrastają. Metoda ta polecana jest na wszystkie części ciała, a im ciemniejszy włos tym ta metoda będzie skuteczniejsza. Należy pamietac jednak by przed depilacja laserową nie opalać się i nie korzystać z solarium.
Ocena: 50

Komentarze (4)

 

 • 2013-06-02 00:33:11
  Zapraszamy na nowoczesną, najskuteczniejszą depilację laserem VECTUS! Chcesz mieć starannie wydepilowane ciało? Wypróbuj Palomar VECTUS - jedyny laser na świecie wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze, który pozwala precyzyjnie dobrać parametry zabiegu. Gwarantujemy Państwu bezpieczeństwo, wysoką skuteczność, efektywność oraz pełną satysfakcję i komfort, który zapewnia ekspresowe tempo pracy lasera oraz zastosowanie chłodzenia kontaktowego. Sprawdz PROMOCJE! Klinika Medi-Derm tel: 22 760 33 77, 611 84 11
  IP: 178.235.249.164
 • 2012-06-01 08:01:27
  Ja wybieram maszynkę ze względu na to, że nigdy nie mam zbyt dużo czasu. Ponadto taka forma depilacji jest dla mnie wygodniejsza i nie wiąże się z bólem jak np przy depilatorze elektrycznym. Istnieje jedynie ryzyko zacięć...
  IP: 178.42.30.68
 • 2012-05-25 15:15:58
  bardzo ciekawe, ja wybrałam depilator i wosk
  IP: 91.231.80.53
 • 2011-06-02 09:12:28
  ciotka
  Rewelacyjny artykuł!
  IP: 83.3.135.162
do góry strony