Uroda.com / Artykuły / Soak off – metoda na piękne paznokcie nie tylko na Sylwestra

Artykuły

Soak off – metoda na piękne paznokcie nie tylko na Sylwestra

2010-12-10


Jeśli denerwuje Cię lakier, który trzyma się na Twoich paznokciach tylko kilka dni. Jeśli denerwuje Cię, że szybko odpryskuje podczas domowych czynności lub pisania na klawiaturze. Natomiast nie lubisz sztucznych paznokci, tipsy źle Ci się kojarzą, a żele wydaja się nie naturalne. To jest na to wszystko jedno skuteczne rozwiązanie – lakiery żelowe.

Malgorzata Nalewajska

Autor:

Małgorzata Nalewajska

Źródło: Uroda.com

Co to są żele kolorowe?

Soak off to alternatywa do zwykłego lakieru do paznokci. Są to żele elastyczne. Twardsze i trwalsze niż lakier. Nie ścierają się i nie odpryskują. Są łatwe do nałożenia i zapewniają gładki i nieskazitelny efekt na paznokciach.

Jak się nakłada żele kolorowe?

Należy odpowiednio przygotować paznokieć. Następnie nałożyć specjalną bazę. Kolejnym krokiem jest nałożenie cieniutko dwóch warstw żelu. Nakładamy go tak jak nakłada się zwykły lakier do paznokci. Żel nakłada się bardzo szybko. Oczywiście żele należy utwardzić w lampie. Żele można wykorzystać do zdobień, trwałego lakierowania paznokci oraz do funny french- czyli kolorowej końcówki. Żele są elastyczne, dlatego nadają się tylko na naturalna płytkę paznokcia. Nie nadają się do większych przedłużeń. Mogą się nieprzyjemnie wyginać.  Natomiast, jeśli klientka ma złamanego paznokcia lub koniecznie chce mieć długie paznokcie można najpierw nałożyć zwykły żel a następnie soak off.

Jak długo żele kolorowe utrzymują się na paznokciach i jak się je usuwa?

Żele kolorowe utrzymują się na paznokciach ok. 2-3 tygodni. Nie odpryskują jak to lakier potrafi. Żele usuwa się bez mocnego piłowania, bez przegrzewania, bez moczenie.jpguszkodzeń naturalnej płytki. Na początku należy wykonać kilka ruchów pilnikiem w różnych kierunkach ( osłabi to warstwę żelu). Następnie moczyć paznokcie w niewielkiej ilości płynu przeznaczonego do usuwania żeli lub w acetonie. Kolejnym krokiem jest delikatne zeskrobanie np. radełkiem namoczonej popękanej już warstwy. Nie ma zbyt wiele pracy podczas zabiegu ściągania. Kolejnym krokiem jest nałożenie ponownie kolorowego żelu. Tym razem może w innym kolorze, gdyż na rynku jest już ogromna gama kolorów do wyboru. Są także żele z brokatem, które idealnie będą pasowały na Sylwestrową noc.
Metoda ta doskonale nadaje się na paznokcie na rękach jak i na stopach. Na stopach żele utrzymują się ok. 3-4 tygodni. A to dlatego, że paznokcie u stóp rosną dużo wolniej.

Dla kogo żele kolorowe?!

Żele kolorowe przeznaczone są w szczególności dla pań, które chcą, aby kolor na kolorowe zdobienie paznokciich paznokciach utrzymywał się jak najdłużej i nie odpadał. Dla posiadaczy cienkiej płytki paznokciowej, w celu utwardzenia ich naturalnej płytki. Dla pan, które lubią krótkie, naturalnie wyglądające paznokcie. Bardzo dobrze współgrają z elastycznością naturalnej płytki. Doskonale sprawdzają się też przy bardzo miękkich lub mocno zniszczonych naturalnych paznokciach.

 

Fantastyczna metoda, którą przetestowałam już na sobie i gorąco polecam!!

Ocena: 50

Komentarze (0)

 

do góry strony